XIV Nadbużańskie Spotkania Artystyczne

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

W dniach 19 – 21 czerwca odbyły się XIV Nadbużańskie Spotkania Artystyczne. Mimo złej pogody widownia dopisała. Przedstawiamy reportaże Radia RTM Staszic oraz fotoreportaże z trzech dni tej imprezy kulturalnej.

***

W piątek 19 czerwca na deskach nowej miejskiej sceny rozstawionej przy Hrubieszowskim Domu Kultury widowiskiem kabaretowo – muzycznym „Kiedy śpiewam, śpiewa ze mną wiatr…” zainaugurowano XIV Nadbużańskie Spotkania Artystyczne.

W przedstawieniu udział wzięła młodzież działająca w HDK w różnych grupach artystycznych, w tym w zespole wokalnym NICOLAUS i Zespole Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej oraz kabaret Stowarzyszenia Aktywnych Animatorów Kultury. Widowisko wyreżyserowali Krzysztof Gumiela i Edyta Dobosz – Maciuk.

Deszcz nie przeszkadzał w dobrej zabawie.
Podczas kolejnych dwóch dni deszcz nie pozwolił na dalsze koncerty w plenerze i zaproszone zespoły prezentowały się na scenie sali widowiskowej HDK wypełnionej po brzegi.

zobacz zdjęcia »

RTM Staszic – Kiedy śpiewam, śpiewa ze mną wiatr…

RTM Staszic - Kiedy śpiewam, śpiewa ze mną wiatr...

***

W sobotę 20 czerwca z opóźnieniem, którego powodem było pogorszenie się pogody i konieczność przeniesienia koncertu do sali widowiskowej HDK odbył się Koncert Galowy „Kresowe Dziedzictwo” (koncert zespołów z Ukrainy i Polski), w którym wystąpiły:

– Zespół „Nicolaus” – Hrubieszowski Dom Kultury
– Trio „Malwy” z Włodzimierza Wołyńskiego
– Zespół „Rozmaj” z Włodzimierza Wołyńskiego
– Zespół „Włodzimierskie Muzykanty” z Włodzimierza Wołyńskiego
– Zespół „Bużany” z Iwanicz
– Zespół Dziecięcy Zespół Tańca Współczesnego „Eliz” z Nowowołyńska
– Zespoły Tołoka i Kryła z Kiwerc

Niewątpliwą gwiazdą wieczoru okazała się Lwowska Kapela „SZEŚĆ ZŁOTYCH” prezentująca piosenki z czasów Szczepka i Tońka Lwowskich batiarów.

zobacz zdjęcia »

RTM Staszic – NSA 2009 koncert „Kresowe Dziedzictwo”

RTM Staszic - NSA 2009

***

Niedziela 21 czerwca była dniem polskim. Od rana trwał Jarmark Hrubieszowski – hrubieszowskie targi sztuki i rękodzieła artystycznego, któremu towarzyszyły koncerty Zespołów: REGENERACJA z Werbkowic, Ludowego Zespołu ZUZANKI z Moniatycz, Zespołu Śpiewaczego Klubu Złotego Wieku – HDK oraz młodych solistek z HDK – Marysi Łyko, Moniki Lewandowskiej, Diany Sowy i Wiktorii Ciesielczuk.

Występem Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej o godz. 17.00 rozpoczął się koncert popołudniowy, podczas którego zaprezentowali się także: Hrubieszowska Kapela Podwórkowa SUTKI, Zespoły Tańca Współczesnego, Teatr ACRIMONIUM z obrzędowym widowiskiem sobótkowym.

Gwiazdą wieczoru była Grupa Folkowa REDLIN z Jastrzębia Zdroju, która porywała publiczność. Dynamika wykonania utworów i profesjonalizm prowadzenia dobrej zabawy porywał każdego. Jednym słowem świetna zabawa, przy dobrej muzyce.

zobacz zdjęcia »

RTM Staszic – NSA 2009 „Dzień Polski”

RTM Staszic -  NSA 2009

Hrubieszow LubieHrubie 2009