XIV Raciborski Rajd Rowerowy Środowisk Trzeźwościowych Dookoła Polski

Po raz kolejny do naszego grodu zawitali uczestnicy rajdu rowerowego z Raciborza. Celem rajdu jest integracja środowisk trzeźwościowych oraz promowanie stylu życia bez uzależnień od alkoholu, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych.

Reklamy

Rowerzyści jadą dookoła Polski, co zajmuje im półtora miesiąca. Gdy przyjeżdżają do Hrubieszowa, to już mają pokonane prawie 800 km, a większość w górach. Do kręcenia pozostaje im jeszcze ponad dwa tysiące km.

Od lat w Hrubieszowie planują dzień odpoczynku, który gospodarze starają atrakcyjnie zagospodarować. W tym roku rowerzyści przesiedli się z rowerów na kajaki i zamiast kręcić, wiosłowali uroczą rzeką Huczwą z Podhorzec do Hrubieszowa. W czasie pobytu znaleźli czas na spotkanie z hrubieszowskim środowiskiem trzeźwościowym skupionym wokół Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Lumen”, modlitwę w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Kaplicy przy parafii pw. św. Mikołaja. W tym roku mieli okazję ucałować relikwie błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II. Na nocleg przyjmuje ich zawsze chętnie Stowarzyszenie Przeciwdziałania Patologiom Społecznym „Kres”.

Na powitanie na trasę wyjechali więźniowie z Zakładu Karnego w Hrubieszowie i rowerzyści ze Stowarzyszenia „Hrubieszów Na Rowerach”.

Po Hrubieszowskim Domem Kultury kolarzy z Raciborza powitał Paweł Perelmuter – Zastępca Burmistrza Miasta, Tadeusz Panasiewicz – Prezes Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Lumen” i ks. Krzysztof Antczak – opiekun hrubieszowskiego środowiska trzeźwościowego.

Komandorem i pomysłodawcą rajdu jest Marian Niewiadomski z Raciborza.

Z Hrubieszowa rowerzyści w dniu 13 lipca odjechali do Chełma.

 

Info i foto: W. M.