XV Nadbużańskie Spotkania Artystyczne

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

W dniach 25 i 27 czerwca odbyły się XV Jubileuszowe Nadbużańskie Spotkania Artystyczne Hrubieszów 2010 – międzynarodowa impreza z udziałem zespołów artystycznych z polski i Ukrainy.

W piątek 25 czerwca odbył się koncert „Tu na razie jest ściernisko” – widowisko muzyczno – kabaretowe w wykonaniu solistów zespołu „NICOLAUS” oraz tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej.

W niedzielę 27 czerwca na zamkniętej dla ruchu drogowego ul. 3 Maja odbywał się Jarmark Hrubieszowski – targi sztuki i rękodzieła artystycznego. Od godziny 17:00 na scenie rozłożonej na placu przed HDK trwał Koncert Galowy „Kresowe dziedzictwo”, w którym wystąpiły: Hrubieszowska Kapela SUTKI, Zespół wokalny NICOLAUS, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej, Teatr Piosenki MŁYN, Zespół Tańca Współczesnego z HDK, a także goście z Ukrainy: Zespół z Centrum Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej w Kiwercach, Zespół wokalno – instrumentalny „Burzany” z Iwanicz, Dziecięcy Zespół Tańca Towarzyskiego „Grejs” z Włodzimierza Wołyńskiego i folklorystyczny zespół „Dżereło”, również z Włodzimierza.

Gwiazdą tegorocznego koncertu Galowego była rewelacyjna kapela folkowo – rockowa ORKIESTRA DNI NASZYCH.

Zespół w swojej muzyce łączy folklor podlaski, kaszubski, podhalański i irlandzki z elementami muzyki klasycznej oraz ekspresją ostrego rocka. Największym atutem zespołu, o czym mogliśmy się przekonać – są koncerty, grane niezwykle dynamicznie i z niespotykanym temperamentem.

Impreza towarzysząca Spotkaniom Nadbużańskim to wystawa Małej Galerii Sztuki HDK prac
Piotra Przybyły z Sosnowca – „Piękno Naszej Ziemi”.

Tu na razie jest ściernisko – GALERIA »

Jarmark Hrubieszowski – GALERIA »

Kresowe dziedzictwo – GALERIA »