XX Wojewódzki Przegląd Zespołów Artystycznych Szkół Specjalnych

22 maja 2014 r. w Krasnymstawie odbył się XX Wojewódzki Przegląd Zespołów Artystycznych Szkół Specjalnych. Celem imprezy była prezentacja różnych form twórczości artystycznej uczniów niepełnosprawnych intelektualnie oraz rozwijanie zainteresowań artystycznych.

Reklamy

W Przeglądzie uczestniczyli uczniowie z kilku Ośrodków z miejscowości: Chełm, Zamość, Tomaszów Lubelski, Lublin, Załucze, Krasnystaw, Włodawa. Wśród uczestników byli także nasi uczniowie. Uczniowie rywalizowali między sobą w pięciu kategoriach: teatr żywego słowa, wywiedzione ze słowa (kabaret), zespół taneczny, zespół wokalny, soliści. Uczniowie z naszej  szkoły wystąpili w kategorii „ zespół taneczny”. Przedstawili dwa układy choreograficzne z tańca współczesnego pt: „Muchy” i „Taniec Motyli”.

Wszystkie występy odznaczały się zróżnicowanym programem i wysokim poziomem artystycznym. Na uwagę zasługiwały  kostiumy uczestników, barwne,pomysłowe, bogato zdobione. Każdy występ nagradzany był gromkimi brawami publiczności.

Po ogłoszeniu wyników uczestnicy Przeglądu zostali zaproszeni na scenę po odbiór dyplomów i nagród. Nasz zespół taneczny w tym roku otrzymał III miejsce.

Konkurs przebiegał w miłej, radosnej atmosferze. Uczestnicy mieli możliwość przeżycia sukcesu i radości z występu na profesjonalnej scenie.

 

Zdjęcia »

 

źródło i fot. PZPSW