XXV MAŁY KONKURS RECYTATORSKI

Mały tylko z nazwy… a być może ze względu na uczestników biorących w nim udział. Jest ich jednak wielu bo ponad 100! To zdecydowanie konkurs cieszący się największą popularnością wśród uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Wszyscy oni zbiorą się w środę przed południem w Hrubieszowskim Domu Kultury, aby prezentować swoje umiejętności w deklamacji wierszy.

Reklamy

br />Jak czytamy w regulaminie uczestnikami mogą być uczniowie szkół podstawowych i i gimnazjów województwa lubelskiego, zaprasza ich do udziału w tym konkursie Wojewódzki Ośrodek Kultury. Repertuar uczestnika stanowią dwa wiersze lub wiersz i fragm. Prozy (proza jest obowiązkowa tylko dla uczniów gimnazjum). Tematyka tekstów jest dowolna. Organizatorzy proponują poszukiwanie nowych nie znanych jeszcze tekstów do recytacji. Czas występu nie może przekraczać 5 minut.

Jury ocenia recytatorów w kategoriach uczniów klas I-III, IV-VI, oraz uczniów gimnazjów. Oceniany będzie dobór repertuaru, jego wartość artystyczna, oryginalność i dostosowanie do możliwości wykonawczych recytatora), poprawność dykcyjną, interpretację utworów i ogólny wyraz artystyczny

Hrubieszowskie eliminacje są na szczeblu powiatowym, odbędą się w dniu 10 maja 2006r. a miejscem eliminacji jest Hrubieszowski Dom Kultury.

Poszczególne kategorie odbywają się o różnych godzinach, tak też:

Kat. Klas I-III – 52 recytatorów – start o godzinie 9.00
Kat. Klas V-VI – 36 recytatorów – start o godzinie 11.30
Kat. Klas gimnazjalnych – 25 recytatorów – start o godzinie 14.00

Rozstrzygnięcie Konkursu przewidziane jest w dniu recytacji, zostanie wyłonionych 6 laureatów, którzy swoje umiejętności zaprezentują na planowanym na dzień 14 maja koncercie " Małe Serduszka – Mamom" wtedy to zostaną wręczone także wyróżnienia dla niektórych recytatorów, jednak prezentować się będą te osoby, które zostaną zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego Małego Konkursu Recytatorskiego.

Informację przekazała: instruktor Edyta Dobosz – Maciuk