Yago – Nie czas umierać. Polska wersja piosenki do najnowszego Bonda

Hrubieszowski zespół Yago nagrał cover piosenki do najnowszego Bonda. Zapraszamy do przesłuchania.

Reklamy

 

W związku z tym zadaliśmy kilka pytań Mariuszowi Telickiemu – liderowi formacji.

 

Skąd wziął się pomysł nagrania coveru do najnowszego Bonda?

– Zacznę od tego, że nie traktowałem tej produkcji jako przeróbki, ale jako wyzwanie na miarę przeboju w zupełnie innym stylu. Bardzo spodobała mi się piosenka Billie Eilish „No time to die” – motyw przewodni do najnowszego filmu o Bondzie, dlatego chciałem usłyszeć ją w zupełnie innej wersji, stąd próba stworzenia własnej. Ponadto tytuł tego utworu bardzo pasuje do obecnych czasów. Myślę, że wiele osób będzie porównywać tematy, ale my z zespołem położyliśmy akcent na własną interpretację muzyczną. Cieszę się, że mogłem nagrać taki numer, że mam czas, bo zazwyczaj niestety go brakuje. W obecnej trudnej sytuacji, która ogarnęła cały świat, mogę sobie pozwolić na twórczość tego typy i dziękuję Bogu, że daje mi takie możliwości. Mam nadzieję, że fanom spodoba się nasza wersja. Premiera najnowszego Bonda została przeniesiona na październik – chcemy również o tym przypomnieć. Czekamy na film.

 

Na początku pandemii nagraliście utwór zachęcający do pozostania w domu. Jak ocenisz akcję „Siedzę w chacie”?

– Utwór stał się przebojem w niektórych kręgach, zapewne w tych, w których nie narzekano na brak czasu w dobie koronawirusa. Bardzo miłe słowa otrzymaliśmy od ludzi, którzy uznali to za dobrą zabawę. Po za tym, dało nam to napęd do działania i wiarę, że muzyka łączy pokolenia.

 

Jakie masz dalsze plany artystyczne w dobie koronawirusa i po okresie pandemii?

– W czasie korony, stworzymy tyle numerów, na ile nam czas pozwoli. Jest to plan, którego do tej pory nie mieliśmy możliwości zrealizować, a te czasy dały nam taką możliwość. Później mamy nadzieję to kontynuować, bo pomysły i chęci pracy nad nowymi utworami są. Będziemy więc dalej tworzyć i iść do przodu z nowymi produkcjami szczególnie, że jeszcze mamy w zanadrzu parę pomysłów, których do końca nie możemy zdradzić. Przyglądajcie się naszym działaniom na stronie i kanale Youtube oraz fanpage’u. Postaramy sie was zaskoczyć.

 

wideo, fot. Yago

yagoart.pl

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Yago – Siedzę w chacie #zostańwdomu, czyli kolejni hrubieszowscy artyści nagrywają w domu

WIADOMOŚCI – Siedzę w chacie – akcja zespołu Yago w TVP3 Lublin

WIADOMOŚCI – Yago – Optymista. Odświeżona wersja teledysku z 2006 roku