Z historii: Osiemnastka Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej

Ostatnio miały miejsce huczne obchody jubileuszu 25-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej. W listopadzie 2005 roku Zespół obchodził zaś swoją „osiemnastkę”. Przypomnijmy, jak to było…

Reklamy

18 – tka Zespołu (LubieHrubie 2005-11-13)

Zespół powstał w 1987 roku i ma w swoim dorobku wiele nagród i wyróżnień na przeglądach i festiwalach w kraju i za granicą. Dzięki weryfikacji C.I.O.F.F., ma prawo reprezentować nasz kraj na festiwalach folklorystycznych w całym świecie.

Młodzi Hrubieszowianie prezentowali swój dorobek artystyczny na Ukrainie, w Szkocji, Czechach, Białorusi, Danii, Hiszpanii, Niemczech, Turcji, Sardynii, Włoszech, Watykanie, Litwie, Portugalii, Francji, Serbii, Macedonii, Grecji i Chorwacji.

Największym wydarzeniem w życiu Zespołu był występ w 2000 roku dla Ojca Świętego Jana Pawła II.

Założycielem, kierownikiem artystycznym i choreografem Zespołu jest Grażyna Temperowicz.

Jubileusz, jak przystało na pełnoletniość, przeprowadzony był dojrzale. Na widowni zasiedli odpowiedni rangą VIP – owie z posłem do parlamentu europejskiego Podkańskim na czele. Na scenie wystąpiło wszystkich sześć grup wiekowych przynależnych do Zespołu. Było kolorowo, wesoło i jak najbardziej tanecznie.

Te stroje… Zdecydowanie największy walor zespołu. Bogate, pełne przepychu i olśniewające. 
I kapela wreszcie na żywo.

Występ spotkał się ze spontanicznym przyjęciem ze strony publiczności, po występie zaś, przygotowano poczęstunek dla gości.

Pełnoletniość, to dojrzałość, ale za razem też odpowiedzialność. To przywileje, ale i obowiązki. To czas podsumowań lecz również planów na przyszłość.

W jakim miejscu jest sztandarowy produkt naszej hrubieszowskiej kultury? Po tylu latach ciężkiej, okupionej trudem, potem i wyrzeczeniami pracy?

Pozostawmy te rozważania na później. Dziś zanurzmy się w beczce miodu.

I przede wszystkim pogratulujmy!!!
I życzmy wszystkiego dobrego na przyszłość!