Z sercem w rytmie oberka po raz szósty… Podsumowanie koncertu Kapele Serc

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej po raz kolejny włączył się do wspaniałej akcji na rzecz chorych na stwardnienie rozsiane. To akcja zainicjowana przez Prezydium Polskiej Sekcji CIOFF oraz Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego. Koncert odbył się 25.05.2014r. na deskach Hrubieszowskiego Domu Kultury, gromadząc jak zawsze liczną publiczność.

Reklamy


Akcja „Kapele Serc”, zainicjowana w 2009 przez Polską Sekcję CIOFF z inicjatywy Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” spotkała się z szerokim odzewem ze strony wielu zespołów. Na stałe wpisała się w kalendarz corocznych imprez.

Korzystając z doświadczeń Zespołu „Warszawianka” Polska Sekcja CIOFF zainicjowała ogólnopolska akcję charytatywną „Kapele serc” polegającą na zorganizowaniu przez zespoły członkowskie w jednym dniu koncertów na rzecz chorych, niepełnosprawnych i potrzebujących, pomocy materialnej, bądź wsparcia psychicznego.

Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń Folklorystycznych Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF zajmuje się m.in. propagowaniem kultury ludowej, organizowaniem wymiany zagranicznej zespołów folklorystycznych, twórców ludowych, ekspertów, wydawnictw i informacji. Wybiera i rekomenduje zespoły folklorystyczne i specjalistów do udziału w międzynarodowych festiwalach CIOFF na świecie, w tym także w Polsce. Organizuje seminaria, warsztaty i konferencje. Realizuje program edukacji dzieci i młodzieży w zakresie dziedzictwa kulturowego.

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej także posiada weryfikację Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF, która uprawnia go do reprezentowania Polski na festiwalach folklorystycznych na całym świecie.

W czasie zorganizowanego przez ZPiT Ziemi Hrubieszowskiej koncertu odbyła się aukcja, na której licytowano pamiątki przekazane przez Urząd Miasta oraz prace plastyczne hrubieszowskich artystów m.in. Alfreda Przybysza, Heleny Piekarz, Justyny Piekarz, Ryszarda Wiecha oraz reprodukcje prac Profesora Wiktora Zina.

Na scenie wystąpili: Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej, Formacja Taneczna Primadonna oraz Artyści Teatru Piosenki MŁYN

 

Podczas koncertu udało się zebrać 3070 zł.

 

Dziękujemy wszystkim za gest serca!