Z wizytą w bibliotece

26 maja 2011 roku klasy Ic i IIb Szkoły Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie pod opieką wychowawczyń Joanny Tomasiak i Katarzyny Beń odwiedziły Filię nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie.

Reklamy

Z wizytą w Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie

Kto czyta książki, żyje podwójnie
Umberto Eco

26.05.2011r. klasy Ic i IIb Szkoły Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie pod opieką wychowawczyń Joanny Tomasiak i Katarzyny Beń odwiedziły Filię nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie.

Gospodarzem biblioteki jest pani Lucyna Żołnierczuk, która od lat umiejętnie wprowadza dzieci w świat literatury, uczy szacunku do książki oraz obcowania z nią w sposób twórczy i refleksyjny. Pani bibliotekarka oprowadziła dzieci po pomieszczeniach bibliotecznych, zapoznała je z księgozbiorem i zasadami korzystania z niego. Zaprezentowała wybrane pozycje książkowe, szczególną uwagę zwracając na poezję Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Uczniowie i nauczyciele pod kierunkiem pani bibliotekarki inscenizowali wiersze i śpiewali piosenki, świetnie się przy tym bawiąc. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie dzieci mogły też rozwijać sprawność fizyczną, współpracę i kreatywność podczas wspólnej zabawy w świetlicy oraz na placu zabaw przed budynkiem biblioteki.

Dziękujemy Pani Żołnierczuk za okazaną serdeczność i wspaniałą lekcję biblioteczną, która z pewnością zaowocuje w przyszłości miłością do literatury pięknej.

***

Info i foto:
SP nr 2 w Hrubieszowie