Za nami Walne Zebranie Sprawozdawcze OSP Hrubieszów

22 lutego w remizie hrubieszowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze OSP Hrubieszów.

Reklamy

 

Hrubieszowscy strażacy ochotnicy rozpoczęli swoje Walne Zebranie Sprawozdawcze od odśpiewania „Sto lat” solenizantce Marcie Majewskiej – Burmistrz  Miasta Hrubieszowa, którą jednogłośnie podjętą uchwałą  Walnego Zebrania wybrali i desygnowali do piastowania funkcji Wiceprezesa Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP, aby tam reprezentowała strażackie interesy z ramienia samorządu gminy miejskiej Hrubieszów.

W sprawozdaniu strażacy pochwalili się rekordową ilością w historii jednostki interwencji – bo aż 50, co doceniła Burmistrz Miasta, wręczając czterem strażakom podziękowania i upominki oraz pamiątkowe statuetki.

Strażacy, którzy w pełni zasłużyli na takie podziękowania za swoje społeczne zaangażowanie operacyjne to: Wojtiuk Jarosław, Wojtiuk Grzegorz, Maciejczyk Marek, Traczuk Zenon.

Strażacy za rok sprawozdawczy mogli także pochwalić się dużym – bo ponad trzydziestokrotnym – zaangażowaniem w zakresie pomocowym, charytatywnym z ich udziałem na rzecz mieszkańców, instytucji i organizacji działających na terenie miasta.

Ubiegły rok to także szczególny okres w zakresie doposażenia sprzętowego. Wymarzony zakup samochodu bojowego oraz wielu egzemplarzy sprzętu ratowniczego ze środków własnych i przy maksymalnym wykorzystaniu dostępnych środków pomocowych – łącznie na kwotę ponad 130 tys. zł.

Ambicje i plany Hrubieszowskich strażaków ochotników na bieżący rok, to niezwłoczny zakup łodzi  w miejsce już wielokrotnie klejonego pontonu, który nie jest sprzętem odpowiednim do naszego akwenu wodnego, jakim jest rzeka Huczwa.

O realizację tego zakupu strażacy zechcą zwrócić się do władz samorządowych miasta oraz rozważają w tym zakresie apel do mieszkańców o wsparcie finansowe.

 

tekst i fot. OSP Hrubieszów