23 września 2023

Zabawa andrzejkowa w Dwójce

Niegdyś wróżby andrzejkowe odprawiano w odosobnieniu, przykładając do nich dużą wagę. Dzisiaj wróżą sobie praktycznie wszyscy, a wróżby traktujemy wyłącznie jako okazję do wspólnej, radosnej zabawy.

Reklamy


„W noc świętej Katarzyny pod poduszką są dziewczyny”
„Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja”

 

29 listopada 2017 roku w SP nr 2 odbyła się zabawa andrzejkowa dla klas edukacji wczesnoszkolnej. W tym dniu na uczniów czekały liczne atrakcje przygotowane przez rodziców i wychowawców – słodki poczęstunek, ciekawe wróżby oraz dyskoteka, podczas której królował przebój „Despacito”. Niektórzy przebrali się za postacie z bajek lub filmów dla dzieci. Zabawa andrzejkowa dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i była doskonałą okazją do integracji zespołów klasowych.

Reklamy

Serdecznie dziękujemy panu Marcinowi Mrozowi za przygotowanie sprzętu grającego oraz Marcinowi Kołodziejowi, Patrykowi Szumiacie i Piotrowi Dąbrowskiemu z klasy 3B Gimnazjum za świetne prowadzenie dyskoteki andrzejkowej. Duże brawa należą się także uczniom klas szóstych: Wiktorii Masłowskiej, Paulinie Wańczyckiej, Karolinie Węcławik, Ninie Szumowskiej, Julii Wawrzynowicz, Kacprowi Bieniowi, Igorowi Skrokowi z klasy 6A oraz Amelii Pawluk i Honoracie Gielecie z klasy 6B, którzy wspaniale przygotowali wróżby dla swoich młodszych kolegów.


Zdjęcia >>

Reklamy

 

Tekst: Katarzyna Beń
Foto: Katarzyna Beń, Marta Piątkowska – Mazurek