Zabawa choinkowa w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym

13 lutego 2014 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Hrubieszowie została zorganizowana zabawa choinkowa z przeznaczeniem dla różnych grup wiekowych.

Reklamy

„Czas karnawału, czas hucznych zabaw, tańców i wielkiej radości”

Karnawał to okres balów i hucznych zabaw. Jego rozpoczęcie oficjalnie następuje w dniu Trzech Króli czyli 6 stycznia. Koniec karnawału jest jednak o wiele bardziej jednoznaczny i wypada w Środę Popielcową.

Sam karnawał ściśle kojarzy się jednak z szaleństwem noworocznym oraz z nadrabianiem strat w zabawach i balach, które wstrzymywał skutecznie okres adwentu. Oczywiście rozpatrując w ten sposób samo istnienie karnawału równie dobrze można powiedzieć, że jest on przejawem szampańskiej zabawy przed okresem Wielkiego Postu, który poprzedzają Święta Wielkiej Nocy. Zwłaszcza na to tłumaczenie wskazuje sama nazwa „karnawał”, ponieważ rozdzielając na odpowiadające człony w języku włoskim, otrzymamy znaczenie pożegnanie mięsa, co jednoznacznie można skojarzyć z zapowiedzą nastania postu.

Karnawał to także nieodłączny element dzieciństwa. Zabawy karnawałowe goszczą z powodzeniem już w przedszkolach, a im wyżej w stopniu edukacji poprzez szkołę podstawową, gimnazjum i kończąc na szkołach ponadgimnazjalnych, te zabawy są coraz bardziej wystawne i ciekawe. Nieodłącznym elementem takich wydarzeń są odpowiednie stroje. Wokół tego istnieje prawdziwa otoczka tajemniczości i niecierpliwości.

Dlatego też w nawiązaniu do powyższego i pięknych polskich zwyczajów dnia 13.02.2014 r. w naszym Ośrodku została zorganizowana zabawa choinkowa z przeznaczeniem dla różnych grup wiekowych. Należy zaznaczyć, iż po raz pierwszy od wielu, wielu lat zabawa choinkowa została zorganizowana również dla dzieci i młodzieży z zespołów rewalidacyjno – wychowawczych funkcjonujących w placówce. Wychowankowie wraz z nauczycielami i rodzicami przepięknie i bardzo chętnie „tańcowali” w rytm muzyki w wykonaniu szkolnego zespołu NOKAUT.

Przyjemna i niepowtarzalna atmosfera, do której przyczynili się również nasi kochani rodzice, zawsze oddani i chętni do pomocy gościła przez cały czas zabawy i tańców. Poczęstunek dla grona bawiących się w sali gimnastycznej szkoły uświetniał i dopełniał część taneczną. Szkoda tylko, że tak szybko mija czas a wszystko co piękne krótko trwa… Ale nie martwmy się gdyż czas szybko mija, a kolejne spotkanie choinkowe już za rok … szkoda tylko, że już w innym gronie.

 

Opracowanie tekstu wraz ze ścisłą współpracą nauczycieli przy organizacji imprezy w składzie:
Beata Gołofit – Hawryluk
Grażyna Gumiela
Joanna Goszko
Justyna Grochocka
Jolanta Dyjach
Ewa Wojtiuk

Dziękujemy serdecznie wszystkim za cudowną i niepowtarzalną zabawę !!!

Dziękujemy również rodzicom i wolontariuszom za pomoc w organizacji imprezy i wielkie zaangażowanie na rzecz dzieci i młodzieży!!!

 

Info i fot. PZPSW