Zabrał z bankomatu cudzą wypłatę. Grozi mu do 1 roku

Hrubieszowscy policjanci ustalili i zatrzymali 51-letniego mieszkańca miasta, który odpowie za przywłaszczenie 500 zł. Jak się okazało mężczyzna wziął banknoty tkwiące w bankomacie, które wcześniej wypłaciła i zapomniała zabrać 61-letnia kobieta. Teraz za przywłaszczenie pieniędzy 51-latkowi grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Reklamy

Hrubieszowscy policjanci ustalili i zatrzymali 51-letniego mieszkańca miasta, który odpowie za przywłaszczenie 500 zł. Jak ustalono, mężczyzna w połowie stycznia bieżącego roku udał się do jednego z hrubieszowskich banków, aby w bankomacie sprawdzić stan swojego konta. Kiedy podszedł do bankomatu zobaczył, że tkwi w nim plik banknotów.
 
51 latek schował 500 zł i oddalił się. Jak ustalili policjanci gotówka należała do 61-letniej kobiety, która wcześniej wypłaciła pieniądze. Kobieta z powodu pośpiechu i roztargnienia odebrała kartę i potwierdzenie wypłaty, natomiast pieniędzy zapomniała zabrać. Po powrocie do domu, kiedy zorientowała się, że brakuje jej gotówki, powiadomiła policję.
 
Wczoraj 51-latek usłyszał zarzut przywłaszczenia znalezionej rzeczy, do którego się przyznał. Mężczyzna tłumaczył, że nie wiedział co ma z tymi pieniędzmi zrobić, a że przy bankomacie nie było innych osób, to zabrał pieniądze, myśląc, że jest szczęśliwym znalazcą.
 
Za przywłaszczenie znalezionej rzeczy mężczyźnie grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.
 
 
 
źróło: KPP Hrubieszów (EK.)