Zachwycaj się morzem we własnym domu dzięki fototapecie

Trudno powiedzieć, dlaczego morze budzi w nas głównie pozytywne skojarzenia, choć nasi przodkowie uważali je za coś groźnego, niebezpiecznie zwodzącego ludzi swą równą powierzchnią.

Twierdzili, że uspokajający szum fal jest tylko czymś pozornym, przerażała ich gwałtowność burz i sztormów. Współcześnie, kiedy myślimy “morze”, mamy pod powiekami łagodne fale odbijające słoneczne promienie, a w uszach przyjemny, kojący szum. Morze kojarzy się nam z wakacjami, urlopem, czasem relaksu, kiedy nic nie musimy, a wiele możemy. Być może te skojarzenia zdecydowały o atrakcyjności i popularności fototapety morze. Dzięki takiej fototapecie można ukoić tęsknotę za morzem podczas długich listopadowych wieczorów.

Salon z widokiem na morze

Muszle, statek w butelce czy inne marynistyczne gadżety przywiezione znad morza najczęściej lądują w łazience jako dekoracja pomieszczenia naturalnie związanego z wodą. Jednak równie atrakcyjnie taka dekoracja będzie wyglądała w salonie, poza tym oprócz funkcji dekoracyjnej może pełnić bardziej praktyczne zadania. Zdarza się, że mieszkania w tzw. starym budownictwie bywają niedoświetlone. W salonie, w którym brakuje światła, świetnie sprawdzi się fototapeta przedstawiająca wielkie okno balkonowe z widokiem na morze oświetlone porannymi promieniami słońca. Wprowadzi do salonu tak potrzebne światło, a jeśli zdecydujemy się na fototapetę w 3D, uzyskamy dodatkowy efekt- powiększenie pomieszczenia. Salon to miejsce, w którym spędzamy mnóstwo czasu, dlatego na jego ścianach powinny się znaleźć relaksujące motywy i kolory, a do takich z pewnością należy morze i wszelkie odcienie błękitu. Wybierając fototapetę do salonu, należy wziąć pod uwagę styl, w jakim pomieszczenie jest urządzone. Jeśli mamy salon w stylu glamour, na fototapecie powinny się znaleźć odcienie złota, czerwieni, czerni, dlatego świetnie sprawdzi się tutaj fototapeta przedstawiająca luksusowy statek pasażerski lub żaglowiec na tle morza ozłoconego promieniami zachodzącego słońca. Idealna będzie tutaj również fototapeta wschód słońca nad oceanem utrzymana w granatowo-złotej kolorystyce. W salonie w stylu prowansalskim może pojawić się fototapeta z zatoką na Lazurowym Wybrzeżu, fioletowe bugenwille kolorystycznie zbliżone do lawendy będą korespondować z typowym dla stylu wystrojem wnętrza. W niewielkim metrażowo salonie rustykalnym doskonale będzie wyglądała fototapeta z drewnianą kładką prowadząca w głąb morza, jeśli na jej tle ustawimy okrągły stolik i wygodne fotele, możemy jeść kolację na plaży. Do tego wnętrza pasuje także kolorystycznie fototapeta statek towarowy o wschodzie.

Ukołysani szumem fal, czyli fototapeta morze do sypialni

Tematyka morska na fototapetach z powodzeniem może być dekoracją jednego z najważniejszych pomieszczeń w domu – sypialni. Kolorystyka fototapet z morzem [https://myloview.pl/fototapety/wg-kategorii/krajobrazy/morze/] jest zwykle bardzo przyjemna dla oka, kolory błękitny, turkusowy, zielony pozwalają się odprężyć, odpocząć, a o to przecież chodzi w sypialni. Jeśli mamy sypialnię urządzoną w szarościach i chcemy zachować monochromatyczność wnętrza, naklejmy za łóżkiem fototapetę przedstawiającą morze w pochmurny dzień. Najlepiej nadają się do tego fototapety Morze Bałtyckie ze względu na kolor wody. Stara latarnia na szczycie skały nad morzem dobrze będzie wyglądała w sypialni w stylu skandynawskim. Dość często na sypialnię przeznaczamy w mieszkaniu najmniejsze lub najwęższe pomieszczenie, dlatego warto je powiększyć przy pomocy fototapety. Będzie to możliwe, jeżeli na węższej ścianie sypialni nakleimy szeroką panoramę oceanu z majaczącą na horyzoncie samotną wyspą.

A może morze w pokoju nastolatka

Wśród młodych ludzi pojawił się w ostatnich latach godny propagowania trend do prowadzenia aktywnego stylu życia. Z zapamiętaniem jeżdżą oni na rowerach, ćwiczą na siłowni, pływają na desce i realizują się sportowo na wiele różnych sposobów. Zamiłowania, zainteresowania młodzież często wyraża, dekorując swój pokój, można to uczynić także przy pomocy fototapety. Morze w przepięknym szmaragdowym kolorze, plaża i rower mogą być wyrazem takich właśnie sportowych zainteresowań młodego człowieka. Ta fototapeta jest tak uniwersalna, że z powodzeniem może być oryginalną ozdobą zarówno pokoju dziewczyny, jak i chłopaka. Młodemu chłopakowi marzącego o morskich przygodach z pewnością przypadnie do gustu fototapeta z przepięknym żaglowcem na tle błękitnego morza. Ta fototapeta powiększy niewielki pokój, wprowadzi do niego powiew świeżości i element przygody. Do pokoju nastolatka świetnie nadaje się fototapeta prezentująca mapę np. Morza Śródziemnego, będzie nie tylko oryginalną ozdobą, lecz również świetną pomocą naukową.

Fototapeta morze to także, mapy, owoce morza, muszle, tak szeroki wybór tematów powoduje, że bez problemu znajdziemy fototapetę morze do kuchni, łazienki czy przedpokoju.

Tekst przygotowany we współpracy z Myloview.pl[https://myloview.pl/]

(tekst i fot. mat. partnera)