Zadaszenie z poliwęglanu. 3 realizacje, w których ten typ zadaszenia sprawdzi się najlepiej

Jest stabilne, odporne na działanie czynników atmosferycznych, a przy tym stosunkowo lekkie i łatwe w samodzielnym montażu. Zadaszenie z poliwęglanu to propozycja, która dzięki swoim właściwościom sprawdzi się w niemal każdej realizacji. Dodatkowo, ten typ zadaszenia wyróżnia się wyjątkowo uniwersalną estetyką, dlatego tak chętnie wybierany jest zarówno przez właścicieli nowoczesnych domów, jak i wielbicieli tradycyjnych aranżacji tarasowych, balkonowych, czy ogrodowych. Kiedy poliwęglan będzie zdecydowanie strzałem w dziesiątkę?

Reklamy

Jasny, rozświetlony taras z niezawodną ochroną przed opadami

Rozwiązanie, jakim jest zadaszenie poliwęglan to idealna propozycja, jeśli chcemy, aby nasz taras pozostał słoneczny, a wybrane zadaszenie chroniło nas jedynie przed zbyt intensywnym promieniowaniem. Poliwęglan to bowiem materiał przezroczysty, pozwalający na dotarcie do osłanianej przestrzeni światła słonecznego. Jeśli natomiast wybierzemy wariant z poliwęglanem mlecznym, ten rozproszy światło i sprawi, że taras nie będzie się już tak mocno nagrzewał. Ważne, aby wybrać zadaszenie z poliwęglanu z filtrem UV. Takie rozwiązanie to gwarancja, że daszek nie straci na intensywności swojego koloru, a przy tym zatrzyma niekorzystny dla nas w nadmiarze typ promieni słonecznych.

Warto dodać, że zadaszenie z poliwęglanu to pełna ochrona przed opadami, nawet tymi intensywnymi, Jeśli więc zależy nam nam możliwości korzystania z tarasu także w niepogodę, ten typ zadaszenia sprawdzi się idealnie.

Całoroczne rozwiązanie na lata

Markiza, czy żagiel to rodzaj zadaszenia tarasowego, który prezentuje się bardzo efektownie, niestety jedynie wiosną i latem, generalnie wtedy, kiedy jest ciepło, nie pada zbyt intensywnie i nie dokucza nam porywisty wiatr. Jeśli oczekujemy, że zadaszenie tarasu będzie służyło nam przez cały rok, dodatkowo bez konieczności przeprowadzania konserwacji, czy szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych, zadaszenie z poliwęglanu sprawdzi się zdecydowanie lepiej. Poliwęglan jest odporny zarówno na działanie skrajnych temperatur, jak i wody. Konstrukcji nie zaszkodzi silne gradobicie, czy intensywne podmuchy wiatru. To niezawodna ochrona powierzchni tarasu i jego wyposażenia przez cały rok. My dzięki temu zyskamy możliwość korzystania z tarasu niezależnie od pory roku, czy panującej aury.

Poliwęglan sprawdzi się także w ogrodzie, nad drzwiami lub bramą

Ze względu na swoje właściwości, możliwość wyboru w zasadzie dowolnego wymiaru zadaszenia (konstrukcja modułowa), a także uniwersalną estetykę, poliwęglan jest często wybierany nie tylko jako materiał dla zadaszenia tarasu lub balkonu. Ta propozycja fantastycznie sprawdzi się m.in. nad drzwiami wejściowymi. Elegancki, minimalistyczny w designie, za to solidny i funkcjonalny daszek będzie niezastąpiony, gdy podczas deszczu będziemy przeszukiwać kieszenie w poszukiwaniu kluczy!

Zadaszenie poliwęglan to rozwiązanie bardzo często spotykane nad bramami, czy witrynami sklepów / lokali. Z poliwęglanu powstają również bardzo praktyczne i estetyczne konstrukcje ogrodowe, w tym szklarnie, ogrody zimowe, zadaszenia altan, czy basenów.

­

(tekst i fot. mat. partnera)