3 grudnia 2023

Zaginiona 51-latka odnaleziona dzięki dronowi. Gratulacje za obywatelską postawę dla właściciela

Dzisiaj pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Hrubieszowie mł. insp. Wiesław Pawluk pogratulował hrubieszowianinowi Panu Piotrowi Pliszce, wzorowej obywatelskiej postawy. Dzięki jego chęci niesienia pomocy, policjanci bardzo szybko odnaleźli zaginioną 51-letnią mieszkankę gminy Hrubieszów.

Reklamy


Zaginięcie kobiety zgłosił w poniedziałek ok. godz. 13 jej mąż. Wiadomo było, że 51-latka leczy się psychiatrycznie, a w przeszłości zdarzało jej się już uciekać z domu. Przez policję była poszukiwana także w 2009 roku.

Natychmiast podjęto poszukiwania zaginionej kobiety. W poszukiwania zaangażowali się policjanci i strażacy z jednostek OSP Czerniczyn, Hrubieszów, Cichobórz. Sprowadzono też psa tropiącego z SG Horodło.

Reklamy

Przełom nastąpił w momencie, kiedy jeden z funkcjonariuszy przypomniał sobie o mieszkańcu Hrubieszowa, Panu Piotrze Pliszka, który jest właścicielem miejscowej firmy video – foto i posiada drona. Zwrócił się do niego z prośbą o użyczenie urządzenia. Hrubieszowianin bez wahania przystał na tę propozycję.

Dzięki udzielonej pomocy, kobietę udało się odnaleźć bardzo szybko, całą i zdrową.

Dzisiaj hrubieszowianin przyjął z rąk Pana Komendanta gratulacje i podziękowania.źródło i fot. KPP Hrubieszów (EK)