Zakład Karny Hrubieszów: Pomoc mają we krwi – ZDJĘCIA

W ramach zainicjowanej przez Centralny Zarząd Służby Więziennej oraz HDK Kropla Życia z Zakładu Karnego z Wierzchowa i klub z Aresztu Śledczego w Kielcach, ogólnopolskiej akcji krwiodawstwa „Służymy Pomocą – mamy to we krwi”, funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Hrubieszowie oddali w dniu dzisiejszym krew.

Reklamy

Celem akcji jest uzupełnienie zasobów krwi w szpitalach, placówkach leczniczych, bankach krwi, gdzie jest ona niezbędna z uwagi na przeraźliwy spadek liczby krwiodawców związany z aktualaną sytuacją epidemiczną w całym kraju.

Propagowanie przez Służbę Więzienną honorowego krwiodawstwa, niesienie bezinteresownej pomocy osobom potrzebującym oraz budowanie świadomości społecznej, dotyczącej zapotrzebowania na krew, już od wielu lat wpisuje się w wartości i tradycję naszej służby.

Zaangażowanie funkcjonariuszy tutejszej jednostki w liczne akcje pomocowe jest nieocenione i wypływa z ich altruistycznej i szlachetnej postawy oraz poczucia patriotycznego obowiązku ratowania zdrowia i życia ludzkiego.

tekst: plut. Magdalena Tywoniuk

zdjęcia: plut. Marcin Wojtiuk

źródło: ZK Hrubieszów


Zobacz też:

Nowy samochód w hrubieszowskim zakładzie karnym – ZDJĘCIA

Nowy samochód w hrubieszowskim zakładzie karnym – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Twitterze