Zakończenie programu „Bezpieczne Gimnazjum”

22 czerwca w Starostwie Powiatowym w Hrubieszowie odbył się finał programu prewencyjnego pod nazwą ,,Bezpieczne Gimnazjum”, który skierowany był do uczniów klas I szkół gimnazjalnych. Realizacja tego przedsięwzięcia odbywała się przy współpracy Policji i Straży Miejskiej. Patronat nad akcją objął Starosta Hrubieszowski.

Reklamy

Mając na względzie właśnie bezpieczeństwo młodzieży Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie opracował program pod nazwą „Bezpieczne Gimnazjum”, który skierowany był do uczniów klas I szkół gimnazjalnych powiatu hrubieszowskiego. Realizacja tego przedsięwzięcia odbywała się przy współpracy  Policji i Straży Miejskiej.

Podczas spotkań z młodzieżą poruszana była problematyka dotycząca patologii społecznych. Zwrócono także uwagę na umiejętność przewidywania skutków nieodpowiedniego postępowania i zachowania w różnych sytuacjach i miejscach. Policjanci przedstawiali uczniom także wiedzę z zakresu odpowiedzialności karnej za popełniane czyny karalne lub przejawy demoralizacji. Program „Bezpieczne Gimnazjum” promował także zdrowy styl życia. Uczestnicy konkursu pisali prace na jeden z podanych wcześniej przez policjantów tematów.

Nagrody dla finalistów ufundowało Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie. Autorzy najlepszych prac otrzymali nagrody w postaci sprzętu elektronicznego m.in. tablet, książkę elektroniczną, aparat cyfrowy, stereofoniczne słuchawki bezprzewodowe oraz pamiątkowe dyplomy. Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Krzysztof Bartosiewicz podziękował i pogratulował uczniom oraz ich opiekunom za udział w konkursie.

W tym roku trzy pierwsze miejsca zdobyli:

I miejsce – Patrycja Sudoł – Zespół Szkół Publicznych w Moniatyczach

II miejsce – Natalia Korolska – Zespół Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie

III miejsce – Adrian Germański – Gimnazjum Publiczne w Strzyżowie

Dziękujemy uczniom oraz ich opiekunom za udział w konkursie i zapraszamy za rok. 

 

Info i foto: KPP w Hrubieszowie (EK)