Zakończenie roku w hrubieszowskich szkołach średnich – ZDJĘCIA

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 w hrubieszowskich szkołach średnich, których organem prowadzącym jest Powiat Hrubieszowski.

Reklamy

Zespół Szkół nr 1

25 czerwca 2021 r., w dniu zakończenia roku szkolnego, Starosta Hrubieszowski wręczyła nagrody dla uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Hrubieszowie, którzy uzyskali najwyższą średnią a także aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły, godnie ją reprezentowali oraz podejmowali działania na rzecz wolontariatu.

Nagrodzeni zostali:

Reklamy

– Marcin Bielecki,

– Milena Rychel,

– Maciej Karpiński,

– Maciej Steciuk.

Starosta Hrubieszowski Aneta Karpiuk złożyła na ręce uczniów serdeczne gratulacje za pasję do nauki oraz propagowanie pozytywnych wzorców wśród rówieśników.

Ponadto Starosta serdecznie podziękowała Pani Wicedyrektor Annie Wiśniewskiej, za wsparcie jakie okazane zostało uczniom w trudnym okresie nauki zdalnej.

Uczniowie otrzymali dyplomy okolicznościowe oraz prezenty w postaci nowoczesnych czytników
e-book, które zarówno wykorzystają do nauki, ale również do czytania swoich ulubionych książek.

Na zakończenie Starosta Hrubieszowski Aneta Karpiuk, życzyła udanych, beztroskich ale przede wszystkim też – bezpiecznych wakacji. Niech będzie to czas, który pozwoli na odbudowę – tak ważnych relacji społecznych.

***

Zespół Szkół nr 2 im. ks. St. Staszica

W ponad stuletniej historii STASZICA odbyło się wiele uroczystości zakończenia roku szkolnego. Niemniej jednak tegoroczna była szczególna. Nie tylko za sprawą panującej sytuacji pandemicznej, ale także ze względu na wysokie osiągnięcia naszej młodzieży na arenie krajowej i międzynarodowej. Największą jednak radość sprawiło nam to, że mogliśmy się spotkać po tak długim czasie izolacji i przeżywać wspólnie spędzane chwile.  Zachęcamy do obejrzenia filmu:

 

Uroczystość rozpoczęła p. dyrektor Alicja Borkowska, witając wszystkich zebranych. Po wprowadzeniu Pocztu Sztandarowego i odśpiewaniu Hymnu Narodowego głos zabrała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Milena Turzyńska z klasy IB.  

W części oficjalnej uczestniczyła p. Aneta Karpiuk, Starosta Hrubieszowski, która nie pozostaje obojętna wobec sukcesów naszych uczniów. W swoim wystąpieniu podkreśliła, jak dużą rolę może mieć młodzież i jej kreatywność na rozwój powiatu. A uczniowie I LO im. Ks. Stanisława Staszica są ambasadorami promującymi swoją małą ojczyznę nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami. Doceniając to Pani Starosta ufundowała cenne nagrody rzeczowe dla najzdolniejszych i najbardziej pracowitych. Uhonorowani zostali Paweł Jerzyna IIA3, Karolina Fila IID3, Anna Prystupa IIB i Maja Pudłowska IID3.  

Nie były to jedyne wyrazy uznania dla naszych uczniów. Wzorem lat ubiegłych przyznano również stypendium płk Franciszka Kornickiego (absolwenta szkoły z 1936 r.) Stanisławowi Adamowiczowi IIE3, Tomaszowi Budzyńskiemu IIa3, Jackowi Tyszkiewiczowi IIIA, Zuzannie Kusiak IIC, Izabeli Mrozowskiej IIB oraz stypendium ubezpieczyciela szkoły – CUK Ubezpieczenia Alicji Osman IID, Julii Korneluk IIB, Piotrowi Gumieniakowi IIA, Przemysławowi Gardiasowi IIA. 

Po rozdaniu nagród głos zabrała Pani Dyrektor Alicja Borkowska, która podziękowała całej społeczności szkolnej za trudny rok i codzienną pracę wymagającą dużo poświęcenia i samodyscypliny.  Podkreśliła również, że jako jedyna szkoła w powiecie do samego początku byliśmy w pełni przygotowani technicznie do pracy zdalnej. Pogratulowała uczniom z najlepszymi wynikami w nauce. A są to:  

 Adamowicz Stanisław 2E3  

 Budzyński Tomasz 2A3  

 Fila Karolina 2D3  

 Juszczuk Piotr 2D3  

 Kozioł Natalia 2B  

 Prystupa Anna 2B  

 Makowska Ewa 2D  

 Dudek Karolina 2C3  

 Naja Julia 2A3  

 Gumieniak Piotr 2A  

 Mrozowska Izabela 2B  

 Semaj Marzena 2B3  

 Smoleń Natalia 2E  

 Danilczuk Paulina 1C  

 Papierz Julia 1C  

 Gardias Przemysław 2A  

 Kusiak Zuzanna 2C   

Mic Kamila 2C3  

Nowosad Ada 2C3  

Tokarczuk Katarzyna 2A3  

 Woś Jakub 2A3  

Wójtowicz Anna 2A3  

 Antoniuk Amelia 2B  

Kowalska Katarzyna 2D3  

Korneluk Julia 2B  

Naworol Julia 2A  

Pirogowicz Magda 2A  

Prystupa Marta 2B  

Kowalczyk Oliwia 1E  

Kozdroń Magdalena 1A  

Kuczyński Karol 1B  

Petrycka Eliza 2A  

Buczko Wiktoria 2A3  

Okołowicz Wiktoria 2D  

Watras Kornelia 2D  

Zając Karolina 1B  

Ferenc Amelia 1A  

Krawczyk Kinga 1C  

Ligaj Kacper 1B  

Stolarczyk Karolina 2E3  

Tor Aleksandra 1A  

Turzyńska Milena 1B  

Węgrzynowska Weronika 1B  

Wójtowicz Miłosz 1A  

Kicia Dominika 2B3  

Woźniak Karolina 2B3  

Budzowska Nicole 2C  

Olko Łukasz 2B  

Paćkowska Karina 1C  

Przysiężniak Aleksandra 2D  

Sas Nicole 1C  

Borsuk Marta 1C  

Folusz Mikołaj 2A3  

Guluk Klaudia 2D  

Jerzyna Paweł 2A3  

Kamińska Paulina 2D3  

Kozik Jakub 2A3  

Kucińska Dominika 1B  

Lis Zuzanna 2D3  

Maciuk Bartłomiej 2C3  

Małyszek Aleksandra 1E  

Pudłowska Maja 2D3  

Wilczek Mateusz 1C  

Wilkos Kamil 2D3  

Wiśniewska Martyna 2E  

Wojtaszko Julia 2B3  

Zając Tomasz 1A  

Żuraw Kinga 2D  

Na zakończenie ochotnicy odtańczyli taniec “Jerusalema”, który mieli okazje ćwiczyć na lekcjach wychowania fizycznego po powrocie do nauki stacjonarnej.  

Ujęta żywiołowością młodzieży Pani Starosta podziękowała za możliwość uczestniczenia w spotkaniu i życzyła wszystkim radosnych i bezpiecznych wakacji zachęcając do zwiedzania urokliwych miejsc powiatu hrubieszowskiego.

***

Zespół Szkół nr 3 im. Tadeusza Kościuszko

W piątek 25 czerwca w Zespole Szkół Nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Hrubieszowie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/2021. Dyrektor szkoły wspomniał jak trudny był to czas ze względu na nauczanie zdalne, jednak wakacje to taki okres, na który uczniowie wyczekują z upragnieniem. Zostały wręczone uczniom świadectwa z czerwonym paskiem, wyróżnienia a także nagrody za najlepsze wyniki w nauce. Na uroczystości w ZS Nr 3 obecny był Członek Zarządu Powiatu Hrubieszowskiego Andrzej Barczuk, który skierował ciepłe słowa do wszystkich uczniów z życzeniami udanych wakacji i szczęśliwego powrotu do szkoły we wrześniu. W imieniu Starosty Hrubieszowskiego Anety Karpiuk, dla 4 najlepszych uczniów,
Pan Andrzej Barczuk wręczył listy gratulacyjne oraz nagrody za wybitne osiągnięcia w nauce oraz za pracę na rzecz szkoły.

Nagrodzeni zostali:

– Flis Iwona

– Wróblewska Kinga

– Klamer Mateusz

– Sienicka Kornelia

***

Zespół Szkół nr 4

25 czerwca 2021 r., w dniu zakończenia roku szkolnego, Starosta Hrubieszowski wręczyła nagrody dla uczniów Zespołu Szkół Nr 4 w Hrubieszowie, którzy mogli poszczycić się wysoką średnią ocen oraz aktywnym uczestnictwem w życiu szkoły.

Nagrodzeni zostali:

– Mateusz Chwedczuk,

– Weronika Talarek,

– Dominik Pszczółkowski,

– Mateusz Kobielarz.

Starosta Hrubieszowski Aneta Karpiuk złożyła na ręce uczniów serdeczne gratulacje za pasję do nauki oraz propagowanie pozytywnych wzorców wśród rówieśników.

Ponadto Starosta podkreśliła jak ważną rolę odgrywa jedyna w Powiecie Hrubieszowskim Szkoła Rolnicza.

Uczniowie otrzymali dyplomy okolicznościowe oraz prezenty w postaci nowoczesnych czytników
e-book, które zarówno wykorzystają do nauki, ale również do czytania swoich ulubionych książek.

Pani Dyrektor Alicja Ważna, w imieniu uczniów oraz grona pedagogicznego serdecznie podziękowała Staroście za pomoc w promocji szkoły, poprzez konkursy tematyczne, cykl o rolnictwie i zdrowej żywności z Absolwentami czy też akcje patriotyczne – takie jak posadzenie Dębu Śląskiego.

To pokrzepiające, że nasze działania już przynoszą efekty – w postaci zwiększonego zainteresowania ofertą szkoły.

Na zakończenie Starosta Hrubieszowski Aneta Karpiuk życzyła wszystkim uczniom udanych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji – czasu który pozwoli na odbudowę utraconych relacji społecznych.

­

(info, wideo, fot. Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie, LO Staszic)Zobacz też:

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Hrubieszowie pomogli w usuwaniu zniszczeń rodzinnego domu kapelana – ZDJĘCIA

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Hrubieszowie pomogli w usuwaniu zniszczeń rodzinnego domu kapelana – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie