3 grudnia 2023

Zakopane, Zakopane…

HrubieszówZakopane

Reklamy

W dniach 8 – 10 czerwca 2009 r. 25 uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie wraz z czterema opiekunami wybrało się na wycieczkę do Zakopanego.

Pierwszego dnia mogli przekonać się jaką wysokość muszą pokonać narciarze, będąc na Wielkiej i Małej Krokwi, zwiedzili Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach, stary cmentarz i Krupówki. Wieczorem po rozlokowaniu w Poroninie w pięknej willi „Sokół” zjedli obiadokolację i mogli odpocząć po całym dniu podróży i zwiedzania.

Reklamy

Drugiego dnia wycieczki wraz z przewodnikiem przemierzyli Dolinę Kościeliską, w bacówce z prawdziwego zdarzenia mogli sami zobaczyć wyrób oscypków, a nawet zakupić kilka, gdyż były bardzo smaczne i świeżutkie.

Dalszym celem podróży była „Jaskinia Mroźna”, a po zejściu z góry niektórzy „kąpali się w potoku” (wpadli do niego przez nieuwagę). Po obiedzie odbyli podróż wyciągiem na Gubałówkę, przeszli szlakiem i wrócili tą samą trasą wyciągiem, gdyż na zjazd kolejką linową z Buforowego Wierchu był za duży wiatr. Po ostatnich zakupach pod Gubałówką wrócili do Poronina. Trzeciego dnia w drodze powrotnej zażywali kąpieli w basenach termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej, zwiedzili zamek w Niedzicy i tamę. Oczywiście wycieczka nie byłaby ważna, gdyby nie obiad w McDonalds w Rzeszowie.

Późnym wieczorem wszyscy cali i zdrowi oraz pełni wrażeń mogli opuścić autokar i wrócić z rodzicami do domów.

tekst i foto
SP nr 2 w Hrubieszowie

Zdjęcia »

Hrubieszow LubieHrubie 2009