Zamieszkaj w Lublinie – najciekawsze nieruchomości.

Lublin to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Przez lata niedoceniane, dziś odzyskuje swój dawny blichtr. Jest nie tylko jednym z ważniejszych w kraju ośrodkiem akademickim, ale również miastem o ogromnych walorach turystycznych i kulturalnych. Co jeszcze Lublin ma do zaoferowania? Przeczytaj artykuł i przekonaj się, że Lublin to idealne miejsce do zamieszkania.

Reklamy

 

Lublin – nie tylko dla studentów

Jeszcze do niedawna Lublin uchodził za miasto typowo studenckie. Nic dziwnego – to tu znajdują się jedne z najlepszych uczelni w kraju. UMCS czy Katolicki Uniwersytet Lubelski to tylko niektóre z uczelni wyższych, na których mogą studiować lubelscy żacy. Z początkiem października miasto zapełniało się studentami, by pod koniec czerwca na dwa miesiące trochę opustoszeć. Tak było kiedyś, a teraz jest zupełnie inaczej. Coraz więcej młodych ludzi zostaje w Lublinie – nie tylko po to, żeby w wakacje tutaj pracować, ale również po zakończeniu studiów, wybierają Lublin jako swoje miejsce zamieszkania.

Mieszkania dla każdego

Osoby, które zdecydują się zamieszkać na stałe w Lublinie na pewno nie będą żałować. Dlatego, że jeśli chodzi o rynek nieruchomości Lublin ma naprawdę dużo do zaoferowania. Po pierwsze – rynek mieszkaniowy rozwija się bardzo dynamicznie. Przejeżdżając przez jakąkolwiek dzielnicę miasta widać nowo powstające bloki. Nowoczesne osiedla, prestiżowe lokalizacje, a do tego bardzo atrakcyjne ceny. Lublin, w porównaniu z dużymi miastami takim jak Warszawa, Kraków czy Wrocław ma naprawdę świetne ceny mieszkań. Dużo zależy od lokalizacji inwestycji, ale najtańsze mieszkania można tu kupić już od 4 tys. za metr kwadratowy.

To naprawdę świetna cena, jeśli wziąć pod uwagę, że w Warszawie czy Krakowie najniższe ceny to około 7-8 tys. za metr kwadratowy.

Wikana – deweloper wart uwagi

Jednym z najpopularniejszych deweloperów w Lublinie jest Wikana S.A. Spółka działa na rynku od kilkunastu lat. Przez ten czas zdobyła ogromne doświadczenie i zaufanie mieszkańców Lublina. Inwestycje Wikany cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Nie tylko ze względu na wysoką jakość realizowanych inwestycji, ale również dlatego, że deweloper bardzo starannie dobiera lokalizacje dla budowanych przez siebie osiedli. Dzięki temu mieszkania w Lublinie mogą spełniać oczekiwania różnych osób.

Najpopularniejsze z nich to zlokalizowane w pobliżu Zalewu Zemborzyckiego Osiedle Marina, usytuowane na Węglinie Południowym Sky House czy Miasteczko Wikana, zlokalizowane na Sławinku, w pobliżu ulicy Relaksowej.

Oprócz tych inwestycji w mieście jest jeszcze wiele innych, ciekawych realizacji mieszkań oraz domów szeregowych. To sprawia, że młodzi ludzie, którzy zdecydują się zostać w Lublinie po studiach i założyć rodzinę będą mieli świetną bazę do tego by się usamodzielnić.

A warunki do tego są najlepsze od wielu lat. Miasto systematycznie się rozwija. Bezrobocie jest tu najniższe od wielu lat. Pracy nie brakuje, a wynagrodzenia systematycznie idą w górę. W mieście swój kapitał chętnie lokują zagraniczni inwestorzy. To wszystko sprawia, że Lublin już dawno przestał być postrzegany jako idealne miejsce do studiowania. Teraz jest jeszcze świetnym miejscem do zamieszkania, oferując młodym ludziom stabilne i pewne zatrudnienie, a także zadowalające wynagrodzenie. Te czynniki sprawiają, że młodzi ludzie mają możliwości zakupu własnego mieszkania.

Nie samą pracą człowiek żyje

Wiadomo, że praca i mieszkanie to dwa podstawowe filary, dające poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Ale przecież nie samą pracą człowiek żyje. W czasie wolnym od pracy ludzie, zwłaszcza ci młodzi szukają ciekawych alternatyw w mieście. I tu Lublin również nie zawodzi. Od wielu lat miasto uchodzi za jedno z ciekawszych miast pod tym względem. Oferta kulturowa jest tak bogata i różnorodna, że bez względu na porę roku w Lublinie nie można się nudzić. Liczne festiwale muzyczne i artystyczne, wydarzenia teatralne, koncerty, wydarzenia kulturalne na skalę światową – to wszystko czyni Lublin jeszcze atrakcyjniejszym miastem do zamieszkania.

Bliskość Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego daje możliwość ochłodzenia się w upalne, letnie dni. Okolice Zalewu Zemborzyckiego to również świetna miejsce do rekreacji w wodzie i na świeżym powietrzu. Liczne ścieżki rowerowe, których długość stale się zwiększa, osiedlowe siłownie na świeżym powietrzu, uliczne biegi i wyścigi rowerowe – to tylko część bogatej oferty rekreacyjnej miasta.

Jeśli szukasz swojego miejsca na ziemi i chcesz mieszkać w klimatycznym i wyjątkowym miejscu – wybierz Lublin. Miasto nie zawiedzie pod żadnym względem. A kiedy zdecydujesz się tu zostać znajdź dla siebie idealne miejsce wpisując w google nowe mieszkania Lublin. Jeśli nie chcesz tracić czasu na szukanie wejdź od razu na stronę wikana.pl i wybierz jedną z wielu niesamowitych realizacji tego dewelopera. Powodzenia!

 

(tekst i fot. mat. sponsora)