Zapraszamy na artystyczne wydarzenie roku: Wspólny koncert TPM i LFB

Teatr Piosenki Młyn i Lubelska Federacja Bardów zapraszają na artystyczne wydarzenie roku, którym będzie wspólny koncert obu grup 3 lipca o godz. 19.00 w sali widowiskowej Hrubieszowskiego Domu Kultury.

Reklamy

 

Koncert Teatru Piosenki Młyn i Lubelskiej Federacji Bardów

3 lipca, godz. 19.00

Hrubieszowski Dom Kultury

Wstęp – 20 zł. Bilety do nabycia od 8 czerwca w HDK, pokój nr 4. Rezerwacje pod nr tel. 84 696 26 15.

 


 

LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW

Oryginalna formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki. Sposobem organizacji pracy przypominająca piwnice artystyczne, gdzie jest wielu autorów, kompozytorów i wykonawców.

Czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej; nawiązuje do ambitnych nurtów rocka i popu. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową. Warte podkreślenia jest, że zarówno muzyka jak i tekst są przeważnie dziełem członków zespołu.

Najważniejsze występy w charakterze gwiazdy zanotowała podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot – Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję”.

Z sukcesem koncertowała w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie, i wielokrotnie w Londynie. Najczęściej jednak w Polsce. Swoje płyty grupa nagrywała (m. in.) w studio pr. III PR im. Agnieszki Osieckiej i w studio PR Kraków. Wszystkie fonogramy były promowane przez PR, a większość przez TVP pod postacią rejestrowanych koncertów.

Zespół stworzyli i tworzą laureaci najważniejszych festiwali piosenki artystycznej.

Marek Andrzejewski – śpiew, kompozycje, teksty, gitara,
Jan Kondrak – śpiew, kompozycje, teksty,
Piotr Selim – śpiew, kompozycje, fortepian, instrumenty klawiszowe,
Jola Sip – śpiew, kompozycje, teksty,
Tomasz Deutryk – perkusja, śpiew,
Krzysztof Nowak – gitara basowa, kompozycje,
Katarzyna Wasilewska – skrzypce, śpiew,
Piotr Bogutyn – gitara elektryczna.

Więcej o LFB na stronie:

www.lfb.lublin.pl

 

***

 

TEATR PIOSENKI MŁYN

Teatr Piosenki Młyn powstał jesienią 2007 roku w Hrubieszowie z inicjatywy Adama Szabata, jako miejsce spotkań twórców poezji, prozy i piosenki.

Jako nadrzędny cel istnienia Teatru Piosenki obrano zapoznanie publiczności miasta Hrubieszowa, ale nie tylko z twórczością hrubieszowskich i poza-hrubieszowskich twórców prezentujących wysoki poziom interpretacji piosenki i poezji.

Teatr Piosenki Młyn koncentruje sie na kameralnych spektaklach muzycznych i recitalach, pełni też funkcję promocyjną pokazując najciekawszych artystów, będących na początku drogi twórczej. Dotyczy to zarówno aktorów i wokalistów jak i autorów, kompozytorów, aranżerów. Będąc konsekwentnym w założeniach przyczynia sie do ożywienia i wzbogacenia gatunku sztuki jaką jest piosenka i urozmaica kulturalny pejzaż Hrubieszowa.

TPM ma na swoim koncie kilkanaście programów artystycznych i przedstawień, ponad 70 autorskich piosenek i 2 płyty: „Piosenki z miasteczka H.” (2011) i „Wysłuchajmy błazna, kiedy śpiewa…” (2014).

Zespół tworzą:
Adam Szabat – teksty, kompozycje, śpew
Maria Łyko – śpiew
Katarzyna Sowierszenko-Gil – śpiew
Monika Jarmoszczuk – śpiew
Andrzej Pakuła – teksty, kompozycje, śpew
Tomasz Brudnowski – teksty, kompozycje, śpew, aranżacje
Maciej Łyko – teksty, kompozycje, śpew

Więcej o TPM na stronach: 

teatrpiosenkimlyn.pl

facebook.com/teatrpiosenkimlyn

plus.google.com/u/0/+TeatrPiosenkiMłyn

a także na YouTube.com – Teatr Piosenki Młyn