Zapraszamy na spotkanie poświęcone cukrzycy

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koło Powiatowe w Hrubieszowie zaprasza na spotkanie, które odbędzie się dnia 26 czerwca o godzinie 11.00 w Hrubieszowskim Domu Kultury.

Reklamy


Kierujemy apel o uczestnictwo do wszystkich chętnych, w każdym wieku, chorych na cukrzycę i zdrowych, chcących poszerzyć informacje o zagrożeniu tą chorobą, by jej zapobiegać.

 

Tematyka spotkań:

  1. Cukrzyca – co to za choroba i jak ją rozpoznać?

  2. Rola wysiłku fizycznego dla zdrowych i chorych.

  3. Żywienie w cukrzycy – prawda i mity.

  4. Leczenie – dla kogo leki doustne, dla kogo insulina?

  5. Ostre powikłania cukrzycy – hipoglikemia, kwasica cukrzycowa – jak ich unikać?

  6. Zawał serca, udar mózgu – czy to też powikłania cukrzycy?

  7. Retinopatia, nefropatia, neuropatia – łatwiej zapobiegać niż leczyć.

  8. Edukacja czy amputacja? Stopa cukrzycowa – zdecydujmy zanim będzie za późno.

 

 

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Hrubieszowie powstało w 1988 roku. Jest Pozarządową Organizacją Pożytku Publicznego działającą społecznie na rzecz osób chorych na cukrzycę lub zagrożonych tą chorobą.

W ramach naszej działalności prowadzimy „Szkołę Cukrzycy”. Nie można bowiem mówić o dobrym leczeniu tej choroby bez edukacji, a źle leczona, z wysokimi poziomami cukrów, prowadzi do wielu groźnych powikłań.

Cukrzyca to choroba, którą najlepiej „prowadzi” sam, dobrze przygotowany do tego pacjent. Stworzyć mu należy tylko jak najlepsze możliwości profilaktyki i wczesnej diagnozy, prowadząc pogadanki, szkolenia z udziałem lekarzy różnych specjalizacji, dietetyków i rehabilitantów, z wykorzystaniem dostępnych materiałów edukacyjnych.

Zajęcia w „Szkole Cukrzycy” są bardzo urozmaicone i ciekawe, dlatego do udziału w nich zapraszamy wszystkich chorych wraz z rodzinami oraz wszystkich innych zainteresowanych.

Zapraszamy również lekarzy, chętnych do prowadzenia wykładów, traktujących taką formę współpracy z pacjentem jako sposób budowania współodpowiedzialności w leczeniu cukrzycy i innych chorób przewlekłych.

Lekarze mogą zgłaszać się do Biura Porozumienia Zielonogórskiego pisząc na adres biuro.pz@op.pl