Zapraszamy na wystawę Heleny Piekarz

„Portrety, martwe natury, kwiaty” – to tytuł kolejnej, trzeciej już wystawy prac hrubieszowskiej malarki Heleny Piekarz w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu Filia w Hrubieszowie.

Reklamy


Po wystawie „Kompozycje z maską” oraz „Różnorodność inspiracji”, autorka tym razem chce zaprezentować autoportrety, portrety najbliższej rodziny, kompozycje malarskie składające się z różnych przedmiotów, czasem wzbogacone owocami lub warzywami, suche rośliny czy kwiaty z własnego ogrodu.

Są to tematy z najbliższego otoczenia, na które autorka patrzy z przenikliwością i wrażliwością twórcy, który pragnie stworzyć przemyślaną kompozycję. Człowiek, rzecz, roślina, przestrzeń, są na płaszczyźnie płótna, aby dokumentować wzajemne sąsiedztwo barw, bo kolor odgrywa tu zasadniczą rolę. Prace wykonane są w technice olejnej, tak bliskiej autorce. Przesycone nastrojem i refleksją, oparte na grze kolorów, osadzone w konwencji realistycznej.

Wystawa czynna jest od 1 lipca do 5 września br., od poniedziałku do piątku, w godz.: 8.00 – 15.00, w budynku Biblioteki.