Zaproszenie na wystawę

Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu Filia w Hrubieszowie zaprasza do obejrzenia wystawy prac Zofii Smolej, z cyklu „MOJA PASJA”.

Reklamy

Zofia Smolej jest nauczycielem bibliotekarzem w Szkole Podstawowej w Strzyżowie.

Malarstwem zajmuje się amatorsko od lat. Maluje portrety, pejzaże, martwe natury. Najczęściej posługuje się techniką olejną; stosuje także ołówek, temperę i szpachelkę. Fascynuje ją natura, piękno krajobrazów, bogactwo form i barw w przyrodzie. Chętnie tworzy także portrety. Pasjonuje się rzeźbą w glinie. Prace artystki znajdują się w licznych prywatnych kolekcjach w Polsce.

Autorka debiutowała w 2003 roku na wystawie zbiorowej, zorganizowanej w galerii Biblioteki Publicznej w Dołhobyczowie, z okazji Powiatowych Obchodów Dnia Bibliotekarza.

Ekspozycja zorganizowana w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu Filia w Hrubieszowie – jest pierwszą indywidualną wystawą Zofii Smolej.

Prezentowana w Bibliotece wystawa składa się z kilkunastu obrazów. Wśród nich są portrety malowane farbami i ołówkiem, kopie znanych i mniej znanych obrazów różnych twórców oraz pejzaże. Wystawione zostały także rzeźby z gliny, w tym autoportret artystki. We wszystkich pracach widać pasję i ogromną wrażliwość autorki.

Wystawa czynna jest od 20 sierpnia do 28 września 2012 roku, w godzinach pracy Biblioteki.

Serdecznie zapraszamy.