Zaprzysiężenie i awanse „Strzelców”

Hrubieszów

Reklamy

Hrubieszowska Jednostka Strzelecka „Strzelec” miała „swoje święto”, a mianowicie zaprzysiężenie strzelców. Dnia 11 XI 2008 r. około godziny 11:30 dowódca jednostki drużyny Jakub Zachaj odczytał uroczyście rozkaz.

Były w nim zawarte następujące informacje: awans za wzorowe wywiązywanie się z obowiązków i nienaganną służbę na stopień strzelca otrzymali:
Strz. Bartłomiej Kokoszka
Strz. Dariusz Stankiewicz
Strz. Michał Zachaj
Strz. Bartłomiej Zając

Reklamy

Dodatkowo za wzorowe wywiązywanie się z obowiązków awansowano Strz. Łukasza Słupskiego na stanowisko zastępcy dowódcy do spraw Logistyki. Na koniec nastąpiło tradycyjne „pasowanie” strzelców i nowego logistyka.

Podsumowując Jednostka Strzelecka 2020 Hrubieszów liczy obecnie 7 osób. Od początku istnienia Jednostki (listopad 2007) przewinęło się przez nią około 15 osób, lecz na tak małe miasto jakim jest Hrubieszów jest to całkiem dobry wynik w ciągu zaledwie 11 miesięcznej działalności. Lecz można w dalszym ciągu próbować się „dostać” w szeregi tej patriotycznej Jednostki.

***

Lista Jednostki Strzeleckiej „STRZELEC” 2020 Hrubieszów:

Druż. Jakub Zachaj – d-ca JS 2020
Strz. Łukasz Słupski – z-ca d-cy ds. logistyki/Dowódca drużyny
Strz. Rafał Dudek – z-ca d-cy ds. szkolenia
Strz. Bartłomiej Kokoszka
Strz. Dariusz Stankiewicz
Strz. Michał Zachaj
Strz. Bartłomiej Zając

Warto też powiedzieć, że w/w drużyna z okazji odzyskania Niepodległości przez nasz kraj brała czynny udział w uroczystościach przy Grobie Legionistów, znajdującym się przy kościele św. Mikołaja w dniu 11 listopada 2008 r.

Opracował – mak

zobacz zdjęcia >>

Hrubieszow 2008-11-13