Zbiórka żywności w ramach akcji „Wielkanoc z PCK”

W dniach 27-29 marca w sklepach Stokrotka na terenie całego kraju odbędzie się zbiórka żywności i słodyczy w ramach akcji „Wielkanoc z PCK”. Zebrane produkty jeszcze przed świętami zostaną przekazane potrzebującym rodzinom. Organizatorem zbiórki jest Polski Czerwony Krzyż.

Reklamy


Każdy, odwiedzający w tych dniach Stokrotkę może wziąć udział w akcji. Zbiórka została zgłoszona do Ministra Administracji i Cyfryzacji pod numerem 2015/803/OR.


Co zbieramy?

Przede wszystkim żywność o długim okresie przydatności do spożycia np. mąka, cukier, olej, makaron, ryż, konserwy. Ponadto produkty niezbędne na wielkanocny stół: jaja, żurek, majonez, chrzan, przyprawy, artykuły do pieczenia, drożdże. Dla najmłodszych niezmiennie zbieramy słodkości.


Dla kogo?

Dla naszych podopiecznych, dzieci z rodzin o niskim statusie materialnym. Takich, które nie zawsze spełniają warunki umożliwiające uzyskanie pomocy finansowej z opieki społecznej. Wtedy pomoc od Polskiego Czerwonego Krzyża jest jedyną, którą uzyskują.


Sieć Stokrotka oprócz udostępnienia Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi miejsc do przeprowadzenia zbiórki, czynnie wspiera całą akcję. Dzięki jej zaangażowaniu inicjatywa zostanie wsparta wieloma nośnikami np. w sklepach pojawią się plakaty oraz informacje na wyświetlaczach LCD w wewnętrznym Radio. Akcja jest obecna także na stronie internetowej www.stokrotka.pl i w gazetce regularnej Sieci. Wszyscy pracownicy są również gorąco zachęcani do włączenia się w zbiórkę.