Zbudujmy plac zabawy dla dzieci z niepełnosprawnościami!

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego „Lokomotywa” oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej w Alojzowie przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Werbkowicach marzą o placu zabaw.

Reklamy

Koszt placu zabaw dla dzieci z niepełnosprawnościami oszacowano na kwotę 50 000 zł.

Do tej pory udało się nam ze środków własnych zakupić huśtawkę „bocianie gniazdo”, karuzelę i piaskownicę. W projekcie ujęte mamy jeszcze następujące urządzenia z firmy SIMBA: huśtawka ważka, zestaw lokomotywa z wagonikiem, ławka równoważnia, zestaw zabawowy „Rafiki” oraz wykonanie nawierzchni bezpiecznej (płyta SBR z obrzeżami betonowymi). Niestety wiąże się to z wielkimi kosztami, z którymi sami sobie nie poradzimy.

Reklamy

­

Nasi wychowankowie to dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, społecznymi i emocjonalnymi. Posiadanie tak wyposażonego placu zabaw to spełnienie marzeń o bezpiecznej przestrzeni do zabawy i rehabilitacji.

Plac zabaw spełnia wiele ważnych funkcji:

– znajduje się na świeżym powietrzu;

– jest świetnym pomysłem na spędzanie czasu wolnego;

– zachęca do aktywności fizycznej, która jest niezbędna w procesie wzrostu i wzmacniania układu kostnego oraz mięśni;

– stwarza okazję do treningu umiejętności społecznych;

– dzieci uczą się współpracy, współzawodnictwa i kreatywności;

– sprzyja pracy układu nerwowego oraz mózgu;

– dzieci uczą się kontrolować własne ciało, ćwiczą równowagę i koordynację oraz planowanie swoich ruchów.

Plac zabaw usytuowany w części ogrodu sensualnego naszych placówek ma tworzyć integralną całość służącą aktywności fizycznej oraz wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Instalacja kompleksu rekreacyjno-sportowego polegać będzie na przygotowaniu nawierzchni bezpiecznej pod poszczególne urządzenia. Zakup sprzętu oraz montaż poszczególnych urządzeń.

Plac zabaw ma być miejscem, gdzie dzieci z niepełnosprawnościami oraz dzieci zdrowe będą mogły bawić się bez barier. W naszych wyobrażeniach widzimy wszystkie dzieci kręcące się na karuzeli, huśtające się na huśtawkach i słyszymy ich śmiechy.

Pomimo to, iż kwota jest duża wierzymy, że wspólnie nam się uda i zbudujemy dzieciom z niepełnosprawnościami ich wymarzony plac zabaw. W zamian nie możemy zaoferować wiele. Tylko lub aż dziecięcą radość i naszą wdzięczność. Ten gest wsparcia od Was kochani Darczyńcy umożliwi dzieciom zabawę i rehabilitację bez barier, pokaże świat, w którym niepełnosprawność nie jest przeszkodą.

Wesprzyjmy zbiórkę i pomóżmy spełnić im to marzenie.

Link do zbiórki:

https://pomagam.pl/placzabawalojzow

­

NPT Lokomotywa, NSPS w Alojzowie

(fot. NPT Lokomotywa, NSPS w Alojzowie / pomagam.pl)


Zobacz też:

Dzień Rodziny w Alojzowie [ZDJĘCIA]

Dzień Rodziny w Alojzowie [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →