Zderzenie audi z ciężarówką

Dzisiaj około godziny 1:00 w miejscowości Kolonia Mojsławice doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej. Jak ustalili policjanci 26-letni kierujący audi mężczyzna prawdopodobnie zasnął za kierownicą i doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem ciężarowym. 26-latek miał w organizmie blisko 1, 5 promila alkoholu.

Reklamy

i>Na zdjęciu – rozbite audi a3 (fot. KPP w Hrubieszowie).

Do zdarzenia doszło około godziny 1:00 w miejscowości Kolonia Mojsławice. Jak ustalili policjanci 26-letni kierujący audi prawdopodobnie zasnął za kierownicą. Samochód zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z ciężarową Skanią.

Po przebadaniu na stan trzeźwości okazało się, że 26-latek miał blisko 1, 5 promila alkoholu w organizmie. Z ogólnymi obrażeniami trafił do szpitala. Audi uległo całkowitemu zniszczeniu i nadaje się do kasacji.

Przy zderzeniu, audi uderzyło w bak z paliwem, z którego wylało się około 500 litrów paliwa na jezdnię. Na miejscu Straż Pożarna usunęła wyciek. Droga jest już przejezdna.

Teraz kierujący audi odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz za spowodowanie kolizji drogowej.

***

Info:
KPP w Hrubieszowie (EK)