Zebranie i wybory Środowiska 27 WDP AK w Hrubieszowie

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

We wtorek 3 XI 2009 r. odbyło się zebranie i wybory w Środowisku 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Hrubieszowie. Jednocześnie dopięto regulamin i przebieg imprezy patriotyczno – sportowej organizowanej przez Środowisko 1 XII 2009 r. od. godz. 10.00 w Hali SP nr 2 w Hrubieszowie.

***

Po otwarciu zebrania przez p. Zbigniewa Kasprowicza, padła propozycja uczczenia minutą ciszy zmarłego 19 X 2009 r. w wieku 86 lat byłego żołnierza 23 pp k p I, członka naszego Środowiska p. Władysława Tatysa ps. „Kiepura”, zamieszkałego w Wolicy Uchańskiej, a pochowanego na cmentarzu w Grabowcu, co uczyniono. Następnie odczytano list od Środowiska 27 WDP AK w Lublinie, adresowany do wszystkich tego typu stowarzyszeń. Natomiast p. Tadeusz Bartnik zdał relację z odwiedzin przez członków, współzałożyciela i skarbnika hrubieszowskiego Środowiska 27 WDP AK w Hrubieszowie p. Ferdynanda Kaweckiego zamieszkałego w Dziekanowie. Z kolei poparto akcję pt. „Wołanie z Wołynia” oraz zatwierdzono wpłatę pewnej kwoty dla organizacji Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Religijnej WP w Hrubieszowie.

***

Dyplomy uznania

W zebraniu uczestniczył były prezes, a obecnie członek Środowiska 27 WDP AK w Hrubieszowie ppłk Franciszek Malicki obecnie zamieszkały w Werbkowicach, który za czynną walkę 70 lat temu z najeźdźcą na nasz kraj oraz późniejszą działalność otrzymał dyplomy uznania.

***

Wybory

Zgodnie z programem zebrania zostały przeprowadzone wybory. W wyniku jawnego głosowania skład Zarządu wygląda następująco:

Prezes – Marek Ambroży Kitliński
Wice – prezes do spraw organizacyjnych – Zbigniew Kasprowicz
Sekretarz – Tadeusz Bartnik
Skarbnik – Henryka Czerska
Członek – Roman Witwicki

Komisja Rewizyjna
Przewodnicząca – Grażyna Mirska
Członkowie – Tadeusz Opała i Eugeniusz Świstowski

Dotychczasowi prezesi hrubieszowskiego Środowiska 27 WDP AK:

Ryszard Kasprowicz w latach: 1987 – 1995
Józef Han: 1995 – 2005
Franciszek Malicki: 2005 – 2006
Józef Domański: 2006 – 2009

***

Impreza patriotyczno – sportowa

Na zakończenie zebrania omówiono szczegółowo imprezę patriotyczno – sportową, jaka odbędzie się we wtorek 1 XII 2009 r. od godz. 10.00 w Hali SP nr 2 w Hrubieszowie przy ul. Żeromskiego 29. W programie m.in.:
– uroczyste otwarcie i udanie się delegacji do pomnika 27 WDP AK w Hrubieszowie na cmentarz wojskowy w Hrubieszowie,
– część artystyczno – patriotyczna,
– spotkanie z kombatantami,
– pokaz musztry przez Jednostkę Strzelecką 2020 w Hrubieszowie,
– pokaz piramid akrobatycznych i zespołów rytmiczno – tanecznych dziewcząt
– Mistrzostwa Miasta w Halowej Piłce Nożnej Chłopców hrubieszowskich szkół gimnazjalnych, z których dwie najlepsze awansuje do zawodów powiatowych.

Regulamin wkrótce, ale już na imprezę zapraszamy, wstęp wolny.

Uwaga !!!

Następne zebranie członków Środowiska 27 WDP AK w Hrubieszowie odbędzie się we wtorek, 1 grudnia 2009 r. od godz. 9.30 w Hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie przy ul. Żeromskiego 29. Kolejne 5 stycznia 2010 r. od godz. 9.00, tradycyjnie w hrubieszowskim Muzeum. Zapraszamy jak zwykle członków Środowiska, jak i sympatyków chętnych do współpracy.

***

Opracował – mak

_________________________________________________

zobacz zdjęcia »
_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009