Zebranie Środowiska 27 WDP AK w Hrubieszowie

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

We wtorek, 5 stycznia 2010 roku w siedzibie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Hrubieszowie odbyło się zebranie – spotkanie noworoczno – opłatkowe, członków i sympatyków Środowiska 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Hrubieszowie.

***

Zebranie otworzył prezes hrubieszowskiego Środowiska 27 WDP AK w Hrubieszowie, dziękując p. Lutrowiczowi za udostępnienie siedziby ŚZŻAK na przeprowadzenie tego „odświętnego” spotkania i witając przybyłych. Następnie został podany program zebrania, który został zaakceptowany przez dość licznie zebranych w taką mroźną pogodę, jaka w tym dniu panowała.

Na początek omówiono udaną imprezę sportowo – patriotyczną o Puchar Środowiska 27 WDP AK w Hrubieszowie jaka odbyła się w Hali Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie. Jednomyślnie przyjęto decyzję, że jeżeli znajdą się środki, to Środowisko zorganizuje podobną imprezę w bieżącym roku. Przewodnicząca komisji rewizyjnej pani Grażyna Mirska, m.in. sponsorowała tę imprezę, ale w niej z przyczyn osobistych nie mogła uczestniczyć, w związku z powyższym dyplom – podziękowanie otrzymała podczas tego zebrania i to z rąk m.in. ppłk. Franciszka Malickiego.

Następnie został omówiony udział prezesa i wiceprezesa Środowiska oraz gości 27 WDP AK z Lublina, w tym prof. prawa dr hab. Mieczysława Sawczuka w Jasełkach zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie, goście zostali przyjęci nadzwyczaj życzliwie. Z kolei wiceprezes Środowiska p. Zbigniew Kasprowicz przedstawił jak przebiegał opłatek w hrubieszowskiej jednostce wojskowej, do której z tej okazji zostaliśmy zaproszeni.

Ponadto, członkowie Środowiska zapoznali się z artykułami jakie znalazły się w Biuletynie Informacyjnym wydawanym przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Wołyński w Warszawie, a szczególnie z dwoma, które dotyczyły naszych terenów i zostały napisane przez panie z Klubu Garnizonowego w Hrubieszowie p. Edytę Biszczat i p. Annę Jasińską.

Następnie przyjęto ramowy plan działalności i udziału w uroczystościach w roku 2010.

W końcu, przy skromnie zastawionym stole, bigosem, słodyczami i gorącą herbatką, łamiąc się opłatkiem, życzono sobie wśród tak starszego Grona zebranych, szczególnie zdrowia i dużo pogodnych oraz radosnych dni w roku 2010.

Prezes Środowiska podziękował wszystkim przybyłym za miłą i życzliwą atmosferę i zaprosił na następne zebranie, które odbędzie się za dwa miesiące w marcu.

Uwaga !

Następne zebranie Środowiska 27 WDP AK w Hrubieszowie odbędzie się w siedzibie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Hrubieszowie (z tyłu starszego budynku Urzędu Miasta) ul. 3 Maja 15 (wejście od podwórza) – we wtorek 2 marca 2010 roku od godziny 10.00 !!! Zapraszamy członków, sympatyków oraz kandydatów do działalności w szeregach tego Środowiska, a szczególnie młodszych członków rodzin, które mieszkały w okresie międzywojennym i wojennym na Wołyniu i Polesiu.

***

Opracował – mak

_________________________________________________

zobacz zdjęcia »

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009