Zebranie Środowiska 27 WDP AK z Hrubieszowa

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

We wtorek – 5 maja 2009 r. od godz. 9.00 w Muzeum w Hrubieszowie odbędzie się zebranie miejscowego Środowiska 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej. Zapraszamy stałych członków, ich rodziny oraz sympatyków.

Dnia 7 kwietnia 2009 r. w siedzibie Muzeum w Hrubieszowie odbyło się spotkanie wielkanocne przy dość licznej frekwencji. Zebranie – spotkanie otworzył sekretarz Środowiska p. Tadeusz Bartnik, a prowadził p. Z. Kasprowicz. Gościem był prof. Mieczysław Sawczuk, który przedstawił nam nową koncepcję działania naszego Środowiska, która została zaakceptowana przez obecnych członków. Zapoznał również obecnych z materiałami dotyczącymi tematyki interesującej słuchaczy. Profesor M. Sawczuk ostatnio wydał książkę p.t. „Polskie Państwo Podziemne na Wołyniu w latach 1939 -1 944, którą jak widziałem można kupić m.in. w księgarni w Hrubieszowie. Profesor przekazał również pewną kwotę na dalszą działalność Środowiska.

Poruszono również sprawy bieżące. Zgodnie z tradycją nastąpiły życzenia wielkanocne i dzielenie się poświęconym jajkiem przywiezionym przez profesora Sawczuka. Miłym akcentem, były życzenia dla członków Środowiska złożone przez panie pracujące w Bibliotece Garnizonowej w Hrubieszowie, mającej swoją siedzibę na terenie miejscowej jednostki wojskowej. Odczytano również życzenia świąteczne jakie zostały przesłane na kartkach świątecznych. Zaakceptowano również kolejną pomoc pieniężną dla księdza kończącego studia doktoranckie w Rzymie. Należy nadmienić miłe przyjęcie przez panie pracujące w Muzeum, które częstowały obecnych kawą czy herbatą, były również ciasteczka.

Co miłe, też się kończy, przed członkami Środowiska udział w uroczystościach państwowych oraz zebranie w w/w terminie, na które jeszcze raz zaprasza

Zarząd Środowiska 27 WDP AK w Hrubieszowie

Opracował – mak

zobacz zdjęcia >>

Hrubieszow LubieHrubie 2009