Zebranie TRH

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

W czwartek 17 grudnia 2009 r. we własnej siedzibie odbyło się drugie posiedzenie Zarządu Towarzystwa Regionalnego Hrubieszowskiego. M. in. przyjęto plan pracy na rok 2010 i poruszono wiele spraw organizacyjnych oraz życzono sobie Wesołych Świąt.

***

W obecności dziewięciu członków Zarządu (jeden nieobecny – usprawiedliwiony), wszystkich przywitał prezes TRH p. Jerzy Krzyżewski podając również plan zebrania. Jednym z najbliższych zadań będzie w styczniu spotkanie noworoczno – opłatkowe członków TRH i zaproszonych gości.

W ciągu roku tradycyjnie Towarzystwo będzie wydawało własne Biuletyny, promowało książki – z biblioteki TRH.

Jeżeli zostaną pozyskane środki to m. in. będzie zorganizowana kursokonferencja w związku z 90. Rocznicą wojny polsko – bolszewickiej, która również przebiegała na terenach powiatu hrubieszowskiego. W innym terminie odbyłaby się sesja w związku z rokiem Chopinowskim, który m. in. przebywał w Poturzynie czy Oszczowie.

Jednym z najważniejszych wyzwań będzie zorganizowanie uroczystości w związku z pięćdziesięcioma latami działalności samego Towarzystwa, jeżeli się uda (zawsze chodzi szczególnie o finanse) to z tej okazji m. in. oprócz uroczystości, wydano by: książkę jubileuszową, folder, medal, jubileuszowy znaczek, pocztówkę.

Ważną sprawą jest, że sekretarz Towarzystwa zobowiązał się do prowadzenie kroniki, którą tak kiedyś skrupulatnie prowadził śp. p. Zygmunt Drewnik. Poruszono również sprawę założenia strony internetowej Towarzystwa i będą w tym kierunku poczynione działania.

Nowi członkowie Zarządu uzupełnili również swoje dane osobowe, dopięto również inne sprawy organizacyjne.

Zebranie zostało zakończone miłymi życzeniami związanymi ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, które również Zarząd TRH składa czytelnikom LubieHrubie!

***

Zarząd TRH

1. Jerzy Leopold Krzyżewski – przewodniczący
2. Emilia Feliksiak – wice przewodnicząca
3. Józef Wręga – sekretarz
4. Zenon Panasiewicz – skarbnik

i członkowie:
5. Henryk Kazimierz Lebiedowicz
6. Kazimierz Łukiewicz
7. Marek Ambroży Kitliński
8. Jarosław Woźniak
9. Czesław Podgórski
10. Ryszard Wieczorek

***

Opracował – mak

_________________________________________________

zobacz zdjęcia »

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009