Zegarki męskie prosto z Niemiec. Jakie marki zza Odry zasługują na Twoją uwagę?

Niemcy są krajem znanym z bardzo dobrze rozwiniętego przemysłu oraz dużej grupy wynalazców. Obecnie państwo podzielone na landy kojarzy się przede wszystkim z motoryzacją. Jednak w środowisku miłośników czasomierzy obecnych jest przynajmniej kilku producentów zegarków, na których warto zwrócić swoją uwagę, gdy poszukujesz alternatywy dla szwajcarskich i japońskich firm, a chcesz mieć zegarek męski wysokiej klasy.

Niemcy mają długą tradycję związaną produkcją zegarków

Niemiecka tradycja w produkowaniu zegarków męskich sięga pierwszej połowy XIX wieku. W tym czasie powstawały niemieckie marki, które znamy do dziś. Przemysł sąsiedniego kraju przez okres II wojny światowej oraz po jej zakończeniu ze względu na podział Republiki Federalnej Niemiec na RFN i NRD koncentrował się na innych gałęziach. Jednak w tym czasie zegarki męskie również były wytwarzane. Dzisiaj sformułowanie na tarczy czasomierza Made in Germany znaczy już bardzo dużo. W ten sposób można otrzymać produkt wysokiej klasy w bardzo atrakcyjnej cenie.

Marka Zeppelin, czyli najpopularniejszy producent z Niemiec

Z bardzo dużym prawdopodobieństwem marka zegarków męskich Zeppelin jest najbardziej znana. Oczywiście nazwa wywodzi się bezpośrednio od niemieckiego pioniera lotnictwa Ferdinanda Graf von Zeppelina, który zasłynął z budowania sterowców. W produktach niemieckiej marki z łatwością możesz dostrzec nawiązania do historii tej firmy, a także lotnictwa. Jedną z propozycji godnych uwagi jest Zeppelin LZ 129 Hindenburg. Jego klasyczna tarcza oraz elegancki skórzany pasek nawiązują do projektów zegarków sprzed lat. Zbudowany jest na bazie mechanizmu kwarcowego, czyli zasilanego baterią, dzięki czemu jego eksploatacja jest niemal bezobsługowa.

Junghans ma najdłuższą tradycję w produkcji zegarków męskich w Niemczech

Niemiecka firma Junghans swoje korzenie ma już w 1861 roku, jednak dopiero od 1901 roku zajmuje się produkcją zegarków męskich. Wcześniej wytwarzała ona bardzo dokładne i trwałe budziki. Jedną z największych innowacji, jakie udało się wprowadzić na rynek były modele czasomierzy sterowane przy pomocy fal radiowych. Specjalny nadajnik umieszczono we Frankfurcie nad Menem, a jego skuteczny zasięg wynosi 1500 km. Czym charakteryzuje się to rozwiązanie? Niewiarygodną wręcz precyzją w odliczaniu czasu. Opóźnienie wynosi jedynie sekundę na milion lat. Jednak godną rozważenia propozycją jest inny model Junghans Form C Quartz Chrono Chronoscope z bardzo atrakcyjną kopertą ze stali szlachetnej, na której znajduje się elegancki projekt cyferblatu. Komponuje się on ciekawie razem ze skórzanym paskiem na przykład w kolorze niebieskim. Tak powstaje ciekawy duet, który przyciąga wzrok.

(tekst i fot. mat. partnera)