Zespół Szkół nr 1 przygotowuje się do nowego roku szkolnego

Mimo, że większość uczniów i nauczycieli myśli już o wakacjach, chyba z wyjątkiem absolwentów naszego technikum, którzy pojutrze – 17 oraz 18 czerwca przystępują do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Podobnie jak absolwenci liceum, oczekują też na wyniki z egzaminów maturalnych.

Reklamy

   

        Dysponujemy obecnie bogatą  bazą  techniczną  i nowoczesnym sprzętem. Część pracowni nie jest jeszcze przygotowana do nauki, ale pracowici uczniowie, którzy mają  tu zajęcia praktyczne oraz ich nauczyciele zdążą z ich przygotowaniem do września 2013 roku, kiedy zabrzmi pierwszy dzwonek na lekcję.

            W dobie dużego bezrobocia, na rynku krajowym i zagranicznym nadal poszukiwane są osoby, które posiadają dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe i umiejętności.

            W tej szkole, zależnie od wybranego zawodu, masz szansę nauczyć się wielu rzeczy. Gotowanie, pieczenie, catering, obsługa klienta, mechanika, elektryka, diagnostyka pojazdów, murarka, tapeciarstwo, kowalstwo artystyczne itp. – wszystko to w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie (ul. Zamojska 18A)

 

Proponujemy Ci naukę w następujących typach szkół i zawodach:

 

Technikum

Zawód:

technik informatyk

technik żywienia i usług gastronomicznych

technik mechanik

technik pojazdów samochodowych

technik handlowiec

kelner


Zasadnicza Szkoła Zawodowa

Zawód:

mechanik pojazdów samochodowych

monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

kucharz

elektryk

sprzedawca

cukiernik

klasa wielozawodowa

 

Nauczyciele naszej szkoły, w której oprócz wykształcenia możesz uzyskać kwalifikacje zawodowe, aby uatrakcyjnić proces edukacyjny sami organizują i biorą udział w różnorodnych kursach, wycieczkach dydaktycznych i konkursach. Oto najważniejsze:

 • udział w Ogólnopolskim Turnieju Budowlanym Złota Kielnia,
 • konkurs kulinarny Kelner Znakomity,
 • kurs kwalifikacyjny Kelner – Barman – Kelner od win,
 • wycieczki dydaktyczne, wśród nich m.in.: targi EuroGastro w Warszawie, Huta Stalowa Wola, ośrodek produkcyjny General Motors w Gliwicach, zakład WSK w Tomaszowie Lubelskim.

            Kadra dba o wszechstronny rozwój uczniów. W szkole zatrudniony jest pedagog, który na bieżąco rozwiązuje problemy uczniów. Zarówno uczeń jak i rodzic może tu skorzystać z konsultacji psychologa.
            Nasza szkoła uczy wrażliwości, otwartości na drugiego człowieka, rozwija pasje, przysposabia do samokształcenia, dlatego też funkcjonują w niej: 
Szkolny Klub Wolontariatu, Caritas, Szkolne Koło PCK, Samorząd Uczniowski, Szkolny Klub Przedsiębiorczości, szkolne radio i gazeta internetowa www.zs1hrubieszow.pl

Zostały one stworzone z myślą o naszych uczniach, którzy mogą doskonalić tu swoją wiedzę i umiejętności.
            Wiele akcji, konkursów i wycieczek to wynik dużego zaangażowania pracujących tu nauczycieli. Podejmowane inicjatywy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom uczniów i środowiska, są dowodem dobrej współpracy ze środowiskiem, a zarazem promocją szkoły. 

Do najważniejszych, cyklicznych akcji należą m.in.:

 • ·Wokół Wielkanocnej Nadziei, którą corocznie organizuje Szkolny Klub Wolontariatu,
 • ·Turniej Młoda Krew Ratuje Życie organizowana przez Szkolne Koło PCK,
 • ·szkolne obchody Światowego Dnia Zapobiegania AIDS,
 • ·Turniej Motoryzacyjny,
 • ·Szkolny Konkurs Czytelniczy,
 • ·Szkolny Konkurs Dziennikarski,
 • ·Lektura Na Plakacie
 • ·kurs Kelner Znakomity.

 

Telefon/fax: (84) 696-33-38
E-mail: zs1_hrubieszow@poczta.onet.pl
Adres: Zespół Szkół nr 1
ul. Zamojska 18A

22-500 Hrubieszów

 

Tekst: D. Buchowiecki

Foto: E. Szeweńko/ W. Jakulewicz /  K. Mazur / Ł. Magier