Zestaw mebli młodzieżowych – Twój sukces na dobrze urządzony pokój młodzieżowy!

Wielu rodziców stwierdza, że dzieci dorastają zbyt szybko…A to skutkuje licznymi zmianami, począwszy od garderoby po szkołę. W międzyczasie przychodzi też kolej na zmiany w pokoju dziecka. Nastoletnie dziecko inaczej patrzy na świat i na swój pokój, który prędzej czy później wyda się mu zbyt dziecinny. Warto również podkreślić, że zmian w pokoju nie warto odkładać na ostatnią chwilę, gdyż musimy pamiętać o tym, że dziecko jest pod stałą presją rówieśników. Jeśli zastanawiasz się, jak przystąpić do projektu „pokój młodzieżowy” to zapraszamy do artykułu.

 

Zestaw mebli młodzieżowych.

Urządzając pokój młodzieżowy, możesz rozważyć dwa różne podejścia. Pierwsze zakłada, że każdy element pokoju dobierasz osobno z różnych kolekcji, tworząc ciekawą całość. Ta droga jest z pewnością bardzo intrygująca, ale wymaga również dużych pokładów kreatywności i wyobraźni, a także cierpliwości. W końcu to pokój nastolatki lub nastolatka, który z pewnością ma dużo do powiedzenia na temat tego, czy dana rzecz mu się podoba, czy nie. Przy wyborze, każdego mebla osobno czeka Cię za każdym razem narada…

Drugi sposób – naszym zdaniem o wiele łatwiejszy, to wybór gotowego zestawu mebli młodzieżowych, który został stworzony w obrębie jednej kolekcji. Jakie są tego trzy największe zalety:

– tylko raz konsultujesz z dzieckiem, wybór konkretnej kolekcji oraz wyposażenia pokoju,

– zyskujesz pewność, że całość będzie wyglądać spójnie i modnie,

–  wszystkie zamówione meble przychodzą od jednego dostawcy, jednym transportem.

Te trzy zalety potwierdzają, że zestaw mebli młodzieżowych to sukces na dobrze urządzony pokój młodzieżowy. Ponadto zaoszczędzoną energię oraz pokłady kreatywności możesz spożytkować na dobór dodatków!

Meble młodzieżowe dla dziewczyny — przykładowe aranżacje.

Wśród mebli młodzieżowych nadal występuje podział na meble bardziej kierowane do dziewczyn lub do chłopaków. W kolekcjach mebli młodzieżowych dla dziewczyn szczególnie dominuje biel. Białe meble młodzieżowe sprawiają, że pomieszczenie nabiera subtelności, a do tego staje się jaśniejsze i bardziej przestronne.  Biel pozostawia też bardzo duże pole do popisu kreatywności. Doskonale komponuje się jasnymi kolorami, które podkreślą spokojny, romantyczny charakter dziewczyny oraz z intensywnymi kolorami, które będą podkreślać żywiołowość nastolatki. W pokoju młodzieżowym dla dziewczyny ważną rolę z pewnością odegra szafa. Przy wyborze mebli zwróć uwagę, w jaki system półek i drążków jest wyposażona. W pokoju nastolatki świetnie sprawdza się szafa narożna, która może tworzyć pojemną garderobę.

 

Meble młodzieżowe dla chłopca — przykładowe aranżacje.

Meble młodzieżowe dla chłopca częściej będą rezygnować z bieli na rzecz szarości, grafitu czy brązu. To ostatnio bardzo modne połączenia, które mają w sobie charakter! Ponadto w pokoju chłopca nie może zabraknąć funkcjonalnych szafek i półek. Podobno meble, które oferują większą ilość szafek i półek pomagają w utrzymaniu porządku. Ponadto chłopcy zdecydowanie częściej wybierają jednokolorowe ściany i dodatki, więc jeśli chcecie zachować minimalizm kolorystyczny na ścianach, to może warto wybrać meble, które będą posiadały kolorowe elementy? Ciekawy detalem w meblach młodzieżowych jest łóżko, jeśli pokój jest małych rozmiarów wybierz łóżko, które będzie wyposażone w szuflady lub pojemnik na pościel. Dzięki temu zyskasz dodatkową przestrzeń do przechowywania.

Mamy nadzieję, że teraz zakup nowych mebli do pokoju młodzieżowego będzie dla Was łatwiejszy i przyjemniejszy, a po więcej inspiracji zapraszamy na www.mirjan24.pl, gdzie możesz zakupić gotowe zestawy mebli młodzieżowych lub stworzyć własny z dostępnych elementów!

 

 

(tekst i fot. mat. partnera)