Zestawy IZOB dla hrubieszowskiego szpitala

Dzisiaj, hrubieszowski szpital otrzymał od Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Hrubieszowski Indywidualne Zestawy Ochrony Biologicznej (IZOB).

Reklamy

 

W miniony piątek (27.03.2020 r.) dyrektor hrubieszowskiego Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej lek. med. Dariusz Gałecki zwrócił się do wielu podmiotów gospodarczych i społecznych z terenu powiatu o pomoc w zakupie Indywidualnych Zestawów Ochrony Biologicznej (IZOB) na potrzeby szpitala w Hrubieszowie, prowadzącego m.in. działania na rzecz zapobiegania koronawirusowi.

Jak pisze w swoim wystąpieniu dyrektor SP ZOZ, wyposażenie to (IZOB) jest niezbędne do pobierania przez Zespół Mobilny ZRM badań pacjentom podejrzanym o COVID-19 oraz do ochrony pracowników Izby Przyjęć i oddziałów szpitalnych podczas wykonywania czynności przy pacjentach podejrzanych lub zakażonych COVID-19, a niestety jak donoszą od wczoraj lokalne media również na terenie powiatu hrubieszowskiego potwierdzone zostały pierwsze przypadki podejrzenia zarażenia koronawirusem.

Reklamy

Prośba dyrektora SP ZOZ dotarła także do Stowarzyszenia „Bezpieczny Powiat Hrubieszowski” i jeszcze w tym samym dniu spotkała się z pozytywną reakcją zarządu stowarzyszenia, który zdecydował o zakupieniu trzech sztuk IZOB, kosztem innych zaplanowanych na 2020 r. zadań.

Wyposażenie to zostało zakupione w minioną sobotę, a w dniu dzisiejszym (poniedziałek, 30.03) przekazane dla SP ZOZ.

Przy poszukiwaniu możliwości zakupu tego wyposażenia okazało się, że nie jest to takie łatwe ze względu na jego braki na rynku. Zakupu udało się dokonać tylko w placówce firmy „Sendpol” Piotra Sendeckiego w Hrubieszowie, który na dodatek, co zasługuje na podkreślenie, zastosował upust od podstawowej ceny tego towaru stosowanej w jego firmie.

 

(tekst i fot. SBPH)

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Hrubieszowski szpital prosi o wpłaty na środki pierwszej potrzeby w walce z koronawirusem

WIADOMOŚCI – Zbiórka na walkę z koronawirusem dla hrubieszowskich służb