Zgrupowania spadochronowe 2 pułku rozpoznawczego

W czerwcu i lipcu żołnierze hrubieszowskiego pułku rozpoznawczego uczestniczyli w zgrupowaniach spadochronowych na terenie swojej jednostki oraz w Pobiedniku koło Krakowa, na Pustyni Błędowskiej i w Gdyńskich Babich Dołach.

Reklamy

Zgrupowanie instruktorów spadochronowych

W dniach 18 – 22.06.2012 w Hrubieszowie odbyło się zgrupowanie spadochronowe instruktorów spadochronowych. Celem zgrupowania było przygotowanie prezentacji szkolenia przed zbliżającym się świętem 2 pułku rozpoznawczego. W ramach zgrupowania instruktorzy spadochronowi trenowali skoki z śmigłowca Mi-2 wykonując akrobacje zespołowe oraz przeloty z flagami Polski, NATO i 2 pułku rozpoznawczego. Szkolenie instruktorów cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców Hrubieszowa, którzy tłumnie gromadzili się na boisku HOSIR obserwując lądowania spadochroniarzy.

zdjęcia >>

 

Zgrupowanie spadochronowe 3 kompanii dalekiego rozpoznania

W dniach 2 – 6.07.2012 w oparciu o Krakowski Pobiednik oraz Pustynię Błędowska odbyło się zgrupowanie spadochronowe 3 kompanii dalekiego rozpoznania. Wspólnie z żołnierzami 6 Brygady Powietrznodesantowej oraz Jednostki NIL zwiadowcy 2 pułku rozpoznawczego wykonywali skoki spadochronowe z samolotów Casa C-295 oraz An-2. Celem zgrupowania było zgranie pododdziału przed planowanym na wrzesień udziałem w ćwiczeniu „ANAKONDA 2012”. Żołnierze wykonywali skoki na spadochronach AD-95 i AD-2000.

zdjęcia >>

 

Zgrupowanie spadochronowe w Gdyńskich Babich Dołach

W dniach 09 – 13.07.2012 w Gdyńskich Babich Dołach odbyło się zgrupowanie spadochronowe instruktorów spadochronowych oraz grupy HALO 2 pułku rozpoznawczego. W ramach zgrupowania żołnierze wykonali skoki do zatoki gdańskiej oraz doskonalili techniki HALO wykonując skoki z 4000 m. na tzw. długą stabilizację oraz wolne otwarcie. W szkoleniu uczestniczył zastępca dowódcy 2 pułku rozpoznawczego ppłk Marcin Frączek.

zdjęcia >>

 

 

Źródło: 2 PR, Tekst: A. Miśkiewicz, Foto: 2 PR