Zgrzewanie oporowe i wykorzystanie zgrzewarek w obróbce metali

Naturalne właściwości metali pozwalają na nieograniczone możliwości obróbki. Dzięki temu powstają konstrukcje, tworzone są rozwiązania dla przemysłu, branży meblarskiej, architektonicznej, budowane są maszyny, sprzęty i pojazdy. Zgrzewanie oporowe to proces, który jest jednym z najtrwalszych sposobów łączenia. Poszczególne elementy, jakie biorą udział w tym działaniu, mają ścisły związek ze zgrzewarkami oporowymi, jakie w swojej ofercie posiada firma Heller Polska. Asortyment przedsiębiorstwa to szeroka oferta jakościowych narzędzi i akcesoriów przydatnych w wielu zakładach produkcyjnych.

Reklamy

Urządzenia na miarę Twoich potrzeb — sprawdź, co poza zgrzewarkami konieczne jest do procesu zgrzewania

Jak przebiega zgrzewanie? Wszystko opiera się o naturalne właściwości metali. Oporność elektryczna, jaką posiadają, umożliwia stworzenie trwałych połączeń. Dzięki podłączeniu prądu elektrycznego o odpowiednim natężeniu wydzielane jest ciepło. Dociskanie elektrod doprowadzających prąd powoduje topienie się metalu. Powstaje jądro zgrzeiny i następuje połączenie materiałów. W produkcji proces ten wykorzystywany jest na szeroką skalę. Powstałe połączenia są bardzo stabilne i trwałe, dlatego tak często projektanci i technolodzy korzystają z tych możliwości.

W ofercie Heller Polska znajdziesz szeroką ofertę sprzętów i narzędzi, w której skład wchodzą takie produkty, jak zgrzewarki oporowe, punktowe, podwieszane, stołowe, siłowniki zgrzewalnicze, kable prądowe chłodzone wodą/ Wszystkie elementy oferty to jakościowe materiały, z których korzystają najwięksi producenci na rynku.

Reklamy

Specjalistyczne zgrzewarki dla profesjonalistów

Wykorzystanie zgrzewarek jest ściśle uzasadnione od tego, jakie możliwości techniczne posiadają specjaliści. Ważne jest doświadczenie ekspertów i pracowników pracujących nad całym procesem. Kluczowym czynnikiem jest więc umiejętne korzystanie ze sprzętów. Przedstawiciele Heller Polska współpracują z cenionymi producentami i najlepszymi markami na rynku. Dzięki temu dają gwarancję na ich bezpieczeństwo i pewność wykorzystania, podkreślając jednak to, aby zgrzewanie odbywało się jedynie z pomocą wyspecjalizowanych pracowników.

Sprzęty i narzędzia, jakie oferuje przedsiębiorstwo, tworzone są również w zgodzie z najnowszymi technologiami. Heller Polska dostarcza nowe produkty, poszerza regularnie swoją ofertę o najlepsze akcesoria i dba o utrzymanie wysokich parametrów dystrybuowanego asortymentu.

Dedykowane rozwiązania dla potrzeb konstruktorów

Metody zgrzewania są różne, łączone produkty mają również nieregularne parametry. W niektórych przypadkach oferta przygotowana przez dystrybutorów i producentów może być niewystarczająca. Z tego względu firma Heller Polska na specjalne zlecenie odbiorców przygotowuje takie zgrzewarki i akcesoria, które odpowiadają konkretnym potrzebom i wytycznym.

Jeśli w dostępnej ofercie brakuje specyficznych produktów, których potrzebujesz w swojej firmie, zapytaj specjalistów o konkretne rozwiązania. Szeroka wiedza ekspertów, dzięki ciągłym szkoleniom jest stale poszerzana. Możesz poradzić się ich w kwestii doboru produktów i zaufać doświadczeniu, dzięki któremu łatwiej dobierzecie asortyment. Stawiaj na sprawdzone rozwiązania i zadbaj o bezpieczeństwo pracy w swoim zakładzie produkcyjnym. Zanim przystąpisz do pracy, dokładnie zapoznaj się z obsługą danej zgrzewarki lub skorzystaj ze szkolenia produktowego.

­

(tekst i fot. mat. partnera)