ZK Hrubieszów: Więźniowie odwiedzili przed świętami samotną 80-latkę

Dzięki zaangażowaniu kadry penitencjarnej, podopieczni Zakładu Karnego w Hrubieszowie od kilku lat odwiedzają w okresie przedświątecznym samotną 80-letnią Panią Krystynę.

Reklamy

 

Święta zbliżają się wielkimi krokami. W oknach wystaw sklepowych gwiazdkowe dekoracje i towary zachęcające do świątecznych zakupów. W mediach coraz częściej pojawia się temat Wigilii, rodzinnych tradycji, bożonarodzeniowych wspomnień.

Wspomnienia świąt  spędzonych z rodziną – to jedyne co do dziś pozostało 80 – letniej pani Krystynie. Od dawna jest wdową – nie został jej nikt na tym świecie. W tym roku po raz kolejny spędzi wigilijny wieczór sama. Pogodziła się ze swoim losem. Takich osamotnionych starszych osób jak Pani Krystyna jest wiele.

Dzięki zaangażowaniu kadry penitencjarnej podopieczni Zakładu Karnego w Hrubieszowie od kilku lat odwiedzają samotną Panią. Wypełniają nie tylko pustkę po nieobecnych bliskich, ale także zaspokajają tęsknotę za obecnością drugiego człowieka. Przede wszystkim niosą pomoc. W ostatnich dniach pod nadzorem wychowawcy działu penitencjarnego przygotowali opał na zimę oraz wrzucili węgiel dostarczony przez MOPS w Hrubieszowie.

Program, który jest realizowany uczy osadzonych nie tylko prospołecznych postaw, ale przede wszystkim uwrażliwia na potrzeby osób starszych i samotnych.

 

Opracował: mjr Marian Bielecki

źródło i fot. ZK Hrubieszów