22 lipca 2024

ZK Hrubieszów: Więźniowie odwiedzili przed świętami samotną 80-latkę

Dzięki zaangażowaniu kadry penitencjarnej, podopieczni Zakładu Karnego w Hrubieszowie od kilku lat odwiedzają w okresie przedświątecznym samotną 80-letnią Panią Krystynę.

Reklamy

 

Święta zbliżają się wielkimi krokami. W oknach wystaw sklepowych gwiazdkowe dekoracje i towary zachęcające do świątecznych zakupów. W mediach coraz częściej pojawia się temat Wigilii, rodzinnych tradycji, bożonarodzeniowych wspomnień.

Wspomnienia świąt  spędzonych z rodziną – to jedyne co do dziś pozostało 80 – letniej pani Krystynie. Od dawna jest wdową – nie został jej nikt na tym świecie. W tym roku po raz kolejny spędzi wigilijny wieczór sama. Pogodziła się ze swoim losem. Takich osamotnionych starszych osób jak Pani Krystyna jest wiele.

Reklamy

Dzięki zaangażowaniu kadry penitencjarnej podopieczni Zakładu Karnego w Hrubieszowie od kilku lat odwiedzają samotną Panią. Wypełniają nie tylko pustkę po nieobecnych bliskich, ale także zaspokajają tęsknotę za obecnością drugiego człowieka. Przede wszystkim niosą pomoc. W ostatnich dniach pod nadzorem wychowawcy działu penitencjarnego przygotowali opał na zimę oraz wrzucili węgiel dostarczony przez MOPS w Hrubieszowie.

Program, który jest realizowany uczy osadzonych nie tylko prospołecznych postaw, ale przede wszystkim uwrażliwia na potrzeby osób starszych i samotnych.

Reklamy

 

Opracował: mjr Marian Bielecki

źródło i fot. ZK Hrubieszów