ZK Hrubieszów: Wycieczka emerytów w polskie góry, do Czech i Niemiec

W dniach 11-16 lipca 2015 roku Emeryci i Renciści Zakładu Karnego w Hrubieszowie uczestniczyli w wycieczce, która została zorganizowana przez Zarząd Koła pod patronatem dyrektora zakładu ppłk. Janusza Krotkiewicza.

Reklamy


Uczestnicy wycieczki zwiedzili wiele ciekawych miejsc Polski, Czech i Niemiec.

W pierwszej kolejności piękne pasma górskie Sudetów Zachodnich, Wadowice, tereny Karkonowskiego Parku Narodowego, zamek Stolpen w Saksonii Szwajcarskiej oraz cudowne krajobrazy skał Bastoi wznoszące się ponad doliną Łaby.

Reklamy

Następnie udali się do Czech gdzie zwiedzali piękny zamek w Frydlant i wyjechali kolejką gondolową na górę Istad. Nastepnie pojechali do Harrachowa, gdzie widzieli mamucie skocznie narciarskie oraz spacerowali po uliczkach tego miasteczka. Ostatniego dnia zwiedzali okolice Szklarskiej Poręby i same miasteczko, Wodospad Kamieńczyk oraz wyciąg krzesełkowy na Szrenicę.

Zakwaterowani byli w pięknym Ośrodku Wypoczynkowym SUDETY w Szklarskiej Porębie gdzie odpoczywali, a wieczorami bawili się przy regionalnej muzyce. Zmęczeni ale weseli i z wrażeniami powrócili do Hrubieszowa.


Ogłoszenie

Zarząd Koła Emerytów i Rencistów przy ZK w Hrubieszowie organizuje wyjazd w dniach 9-10 października 2015 roku na coroczną pielgrzymkę Służby Więziennej do Częstochowy, połączoną z wycieczką krajoznawczą. Zwiedzimy tereny Niedzicy oraz Szczawnicy w Pieninach. Jest możliwość zorganizowania trzydniowej wycieczki (2 dni wycieczka, 1 dzień pielgrzymka) ale musi zapisać się minimum 40 osób.

 

 

źródło i fot. ZK Hrubieszów