21 września 2023

Złodzieje kołpaków z Hrubieszowa i Werbkowic na gościnnych występach w Zamościu

Zamojscy policjanci patrolując nocą miasto zwrócili uwagę na volkswagena, którego kierujący na widok oznakowanego radiowozu znacznie przyspieszył.

Reklamy

Mundurowi zatrzymali pojazd. Za jego kierownicą siedział 24-letni mieszkaniec gm. Werbkowice. Pasażerami auta byli dwaj mieszkańcy Hrubieszowa w wieku 26 i 33 lat. W aucie policjanci odnaleźli dwa komplety samochodowych kołpaków. Jak się okazało pochodziły one z kradzieży.
 
Do zdarzenia doszło dzisiejszej nocy. Patrolujący miasto funkcjonariusze na ul. Partyzantów zauważyli volkswagena, który na widok oznakowanego radiowozu znacznie przyspieszył. Policjanci zatrzymali pojazd. Za jego kierownicą siedział 24-letni mieszkaniec gm. Werbkowice. Pasażerami auta byli dwaj mieszkańcy Hrubieszowa w wieku 26 i 33 lat.
 
Podczas sprawdzania pojazdu uwagę mundurowych przykuły przewożone w aucie dwa komplety samochodowych kołpaków. Jak się okazało pochodziły one z kradzieży. Mężczyźni zabrali je z dacii i seata zaparkowanych na osiedlu przy ul. Lipskiej w Zamościu. Teraz policjanci ustalają właścicieli okradzionych pojazdów i wartość poniesionych przez nich strat.
 
Amatorom cudzej własności przypominamy, że każdemu kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
 
 
Źródło: KPP Zamość (J.K.)