Złota kielnia w ZS nr 1

Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie to niezmienne popularny zawód, którego nauka umożliwia zdobycie zatrudnienia. Łączy on funkcjonujące na rynku pracy zawody: malarz-tapeciarz, posadzkarz oraz technolog robót wykończeniowych w budownictwie.

Reklamy

 

Aby zachęcić młodzież do samodzielnego rozwijania swojej wiedzy, w Zespole Szkół nr 1 organizowane są różnorodne spotkania i konkursy. Wśród nich ważny jest turniej budowlany Złota Kielnia.

1 i 4 grudnia odbyły się szkolne eliminacje do turnieju, który przeprowadzono w dwóch kategoriach: montaż systemów suchej zabudowy kwalifikacja oraz roboty malarsko – tapeciarskie. Do turnieju przystąpiło łącznie 62 uczniów:

– 30 uczniów z klasy II b – montaż systemów suchej zabudowy,

– 32 uczniów z klas III d i III b – wykonywanie robót malarskich i tapeciarskich.

Uczniowie rozwiązywali test składający się z 40 pytań z zakresu wiedzy zawodowej teoretycznej. Młodzież odpowiadała m.in. na pytania typu „Czym jest motowidło?” Obliczała też „ile rolek tapety trzeba zużyć do tapetowania ścian o powierzchni 70 m2 przyjmując nadmiar na ubytki w wysokości 6% i zakładając, że jedna rolka ma powierzchnię 5,3 m2”.

 

Oto wyniki konkursu:

 

Montaż systemów suchej zabudowy (kwalifikacja B5):

1. Marcin Turewicz – 27 pkt

2. Gałan Jarosław, Gruszczyński Paweł – 26 pkt

3. Dawid Herda, Kamil Kozak – 24 pkt

 

Roboty malarsko  – tapeciarskie (kwalifikacja B6):

I. Adrian Sitarz – 29 pkt

II. Kamil Gruszczyński  – 28 pkt

III. Piotr Pacuła, Patryk Drączkowski, Paweł Harapiuk, Patryk Pyrkowski – 27 pkt

 

Laureaci eliminacji szkolnych otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Będą też reprezentowali szkołę podczas eliminacji okręgowych w Lublinie.

 

 

Jacek Naja /Zespół ds. Promocji Szkoły