ZORECVIT z wysokiej półki

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

W niedzielę 29 marca na scenie sali widowiskowej Hrubieszowskiego Domu Kultury wystąpił Teatr Tańca ZORECVIT z Ukrainy. Wspaniały spektakl ukraińskich dzieci obejrzała garstka widzów…

W koncercie wystąpiły również dzieci prezentujące umiejętności wokalne zdobyte w Hrubieszowskim Domu Kultury pod okiem Krzysztofa Gumieli.

***

Zespół ZORECVIT powstał w 1984 roku przy Powiatowym Domu Kultury w Kiwercach na Ukrainie. Początkowo nosił nazwę „Junist planety”.

Zespół z sukcesami występował na Wołyniu i także w Polsce. W 2004 roku został wyróżniony przez Ministerstwo Oświaty i Nauki dyplomem – „Wzorowy Artystyczny Zespół”.

W 1989 roku został przekształcony w Teatr Tańca „Zorecvit” – i tak jest do dziś.

W roku bieżącym zespół będzie obchodził 20 – lecie swojej działalności. Jest zwycięzcą wielu ogólnoukraińskich i międzynarodowych konkursów i festiwali.

Kierownikiem Zespołu jest Dżanina Czerep, zespół prowadzony jest przez 3 choreografów,
którzy uczą dzieci nie tylko tańca, ale wychowują je w szacunku dla dobra i poszanowania drugiego człowieka.

Teatr prezentuje krótkie taneczne obrazy, w których elementy tańca ludowego i towarzyskiego mieszają się z nowoczesnym i free stylem, a wszystko to oparte jest na solidnej bazie tańca klasycznego.

Żal jedynie, że naprawdę znakomity, jak na warunki hrubieszowskie taneczny spektakl ukraińskiej młodzieży obejrzała tak nieliczna grupa widzów. A podobno taniec jest ostatnio modny… Nie chce mi się rozwodzić nad tym tematem – napiszę jedynie, że o takim poziomie, jaki zaprezentowali młodzi Ukraińcy my (rodzice hrubieszowskich dzieci, ale nie tylko) możemy jedynie pomarzyć!!!

zobacz zdjęcia >>

Hrubieszow LubieHrubie 2009