Zostań opiekunem seniorów. Rekrutacja w Hrubieszowie rusza już w poniedziałek!

W Polsce stopa bezrobocia wynosi 13,2%. To oznacza, że ponad 2 mln osób w kraju nie ma pracy. W województwie lubelskim stopa bezrobocia wynosi aż 13,8%. Jednak wciąż są firmy, które poszukują nowych pracowników. Jedną z nich jest Promedica24, czołowy dostawca usług w zakresie opieki nad osobami starszymi w Polsce i w Niemczech, który przez cały sierpień będzie szukać kandydatów na opiekunów dla seniorów.

Reklamy

Bezrobocie w Polsce od kilku lat rośnie. W pewnym stopniu jest to spowodowane coraz silniej dotykającym nasz kraj spowolnieniem gospodarczym. Według najnowszych danych GUS do urzędów pracy w czerwcu zgłosiło się 177,7 tys. osób poszukujących zatrudnienia. To o 1,5 tys. więcej niż w maju tego roku i o 1,1 tys. więcej niż w czerwcu 2012 roku. Aż 77,5% stanowiły osoby rejestrujące się po raz kolejny2.

 

Praca przyjeżdża do Ciebie

Teraz szansę tym osobom daje Promedica24, która rusza z pilotażowym programem. Przez cały sierpień autobus mobilnej rekrutacji będzie odwiedzał inne miasto, informował o zawodzie opiekuna i szukał osób do opieki nad seniorami w Niemczech.

 

Jakie są wymagania?

Podstawowym kryterium jest znajomość języka niemieckiego. Dodatkowym atutem może być doświadczenie w opiece. Jednak o pracę mogą starać się także osoby bez tych umiejętności, ponieważ firma organizuje liczne kursy językowe i szkolenia, aby przygotować nowozatrudnionych pracowników. Aby wziąć udział w rekrutacji należy pojawić się w wyznaczonym miejscu o określonej godzinie i posiadać dokument tożsamości ze zdjęciem.

W tym roku planujemy odwiedzić ponad 100 miast w poszukiwaniu osób, które chcą zostać opiekunami seniorów. Poszukujemy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Wystarczy nas odwiedzić i przejść test przeprowadzony przez naszego rekrutera. W ten sposób wiele osób może znaleźć dobrą i wysokopłatną pracę – mówi Dorota Machnik, Dyrektor Operacyjny z firmy Promedica24.

Promedica24 od początku procesu rekrutacji pomaga i doradza swoim nowym pracownikom. Dbamy o ich rozwój oferując kursy i szkolenia. Dodatkowo każdy ma przydzielonego opiekuna, który nadzoruje jego pracę, ale także pomaga w przypadku jakichkolwiek problemów. Dzięki temu nasi opiekunowie wiedzą, że zawsze mogą na nas liczyć i nie są pozostawieni samym sobie. Jest to ważne zwłaszcza dla osób pracujących za granicą – dodaje Machnik.

Firma Promedica24 jest członkiem Sekcji Agencji Zatrudnienia, Sekcji Agencji Opieki (SAO), a także członkiem Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Ponadto posiada certyfikat jakości ISO 9001:2008. To wszystko świadczy o pewności firmy jako pracodawcy i bezpieczeństwie dla przyszłych pracowników.

 

Trasa mobilnej rekrutacji w województwie lubelskim
19 – 20 sierpnia 2013 r.:
(trasa może ulec zmianie, aktualna trasa na stronie www.opiekunki.promedica24.pl)

19 sierpnia 2013 r. (poniedziałek)
Hrubieszów, parking przy sklepie Kaufland, ul. Basaja 22

godz. 9-12
Tomaszów Lubelski, Rynek
godz. 13.30-17

20 sierpnia 2013 r. (wtorek)
Krasnobród, Urząd Miejski, ul. 3 Maja 36
godz. 7-11

Zamość, parking przy sklepie Kaufland, ul. Wyszyńskiego 1
godz. 12-16

 

***

Promedica24 założona została w 2004 roku w Warszawie. Firma jest liderem na rynku europejskim
w świadczeniu usług opieki domowej dla osób starszych. Promedica24 posiada 25 oddziałów w miastach na terenie Polski.

Promedica24 jest członkiem Sekcji Agencji Zatrudnienia, Sekcji Agencji Opieki (SAO), a także członkiem Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, posiada ponadto certyfikat jakości ISO 9001:2008.

Więcej informacji na temat firmy można znaleźć pod adresem internetowym: www.opieka.promedica24.pl.