Zostań Super W!

Zapraszamy Cię do Drużyny SZLACHETNEJ PACZKI. Już teraz możesz zostać wolontariuszem i zagrać w meczu o lepsze życie tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że mają szansę wygrać z biedą. Czekamy na Ciebie!

Reklamy

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt realizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA. Od 11 lat łączy potrzebujących z osobami, które chcą pomagać i czerpią z tego radość. Dzięki innowacyjnemu podejściu i standardom działania projektu rodziny żyjące w ubóstwie otrzymują konkretną, dopasowaną do ich potrzeb pomoc. Tylko w 2011 roku udało się pomóc niemal 12 tys. potrzebujących rodzin, a łączna wartość przekazanej pomocy wyniosła 18 mln zł.

Obecnie w 440 miejscach w całej Polsce poszukujemy osób, które chcą być wolontariuszami!

Zapraszamy Cię do:

 • realnej pomocy ludziom żyjącym w ubóstwie w Twojej okolicy,
 • rozwoju osobistego podczas szkoleń przygotowujących do roli wolontariusza,
 • sprawdzenia się w działaniu w zespole ludzi z pasją,
 • pomagania w towarzystwie Jerzego Dudka, który realnie pomaga, Grzegorza Turnaua, który dla nas siedział w pudle i wielu innych artystów i sportowców.

Aplikuj jeśli:

 • masz ukończone 18 lat,
 • kochasz ludzi i masz łatwość w nawiązywaniu kontaktów,
 • chcesz pomagać i jesteś gotów szukać kreatywnych rozwiązań, aby pomoc była mądra i skuteczna,
 • jesteś samodzielny i wytrwały w dążeniu do celu,
 • bierzesz odpowiedzialność za swoje działania i ich efekty.

Zadania wolontariusza:

 • spotkanie z rodzinami żyjącymi w biedzie i dobór tych, dla których pomoc materialna może być realną szansą na poprawę sytuacji,
 • współpraca z darczyńcami przygotowującym paczki dla rodzin,
 • współpraca z innymi wolontariuszami w rejonie – m. in. poszukiwanie darczyńców, organizacja magazynu.

Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI działają w okresie od października do początku stycznia. Udział w projekcie rozpoczyna szkolenie organizowane przez Stowarzyszenie WIOSNA.

Zgłoś się poprzez stronę: www.superw.pl  i zapisz się do Rejonu Hrubieszów i Okolice. Na zgłoszenia czekamy do  10 października.

 

SZLACHETNA PACZKA NA LUBELSZCZYŹNIE

Jeszcze przed Bożym Narodzeniem Liderzy Szlachetnej Paczki wraz wolontariuszami dotrą do najbardziej potrzebujących rodzin. Wśród niosących pomoc jest  34 Liderów  z Lubelszczyzny.  

Tylu właśnie śmiałków przebrnęło przez sito rekrutacyjne, jakie lubelskie koordynatorki przygotowały chętnym na to stanowisko. Pod koniec czerwca zakończyła się rekrutacja na Liderów Szlachetnej Paczki. Sprawa nie była prosta. Nie każdy bowiem może objąć to stanowisko. Praca ta wymaga ogromnej odpowiedzialności, zorganizowania i charyzmy, która zmotywuje wolontariuszy do rzetelnej pracy.  W czasie wakacji nie dano im wytchnienia. To okres, w którym  Liderzy szkolą się, zbierają Drużynę Super W oraz adresy rodzin, do których zapukają wolontariusze. 

Oto rejony naszych Super Liderów na Lubelszczyźnie – w grudniu, do tych właśnie miejscowości trafi pomoc darczyńców:
Lublin – Głusk, Gmina Jabłonna, Hrubieszów i okolice, Łuków, Gmina Werbkowice, Motycz, Świdnik, Gmina Janów Lubelski, Gmina Puchaczów, Łęczna, Cyców, Puławy i okolice, Zamość, Biała Podlaska, Terespol i okolice, Trawniki i okolice, Niemce i okolice, Biłgoraj, Łaszczów, Chełm i Mircze.

O każdym Liderze można znaleźć informacje na  facebooku Lubelskiej Szlachetnej Paczki. Jeśli chcesz ich poznać, jeśli chcesz się dowiedzieć jakimi są ludźmi i dlaczego zdecydowali się na pracę w Szlachetnej Paczce zajrzyj na nasz funpage.

 

Beata Tomaszczuk

Lider Rejonu Hrubieszów i Okolice