Zostań wolontariuszem PCK! Czas zrobić coś dobrego dla siebie i innych

Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża prowadzi rekrutację do II tury projektu Aktywni na 100 lat.

Reklamy

 

Już 210 osób skorzystało z programu wolontariackiego PCK. Teraz szukamy kolejnych uczestników w aż 14 miastach Lubelszczyzny: Biłgoraj, Chełm, Dęblin, Hrubieszów, Kraśnik, Lubartów, Lublin, Łuków, Opole Lubelskie, Puławy, Radzyń Podlaski, Tomaszów Lubelski, Włodawa, Zamość.

Masz 15-29 lat? Chcesz poznać fajnych ludzi i zaangażować się w działania charytatywne? Lubisz wyzwania, chcesz wziąć udział w ciekawych szkoleniach i podnieść swoje szanse na znalezienie dobrej pracy w przyszłości?

 

W ramach projektu zapewniamy:

1. Szkolenia o zarządzaniu projektem, wolontariacie, akcjach i programach PCK,

2.Wolontariat w Grupie Społecznych Instruktorów Młodzieżowych

3. Warsztaty tematyczne – od Kompetencji miękkich po Nowe technologie

4. Coaching indywidualny

5.2 000,00 zł dla grupy na organizację własnych mini projektów lokalnych

6.4 dniowe wyjazdowe szkolenia liderów/ek

7. Uroczysta Gala wolontariatu i certyfikat poświadczający zdobyte kompetencje

 

„Ten projekt to wspaniała przygoda. Na początku byłam trochę przerażona i nie wiedziałam jak to wszystko będzie wyglądać. Jednak poprzez udział w szkoleniach z wspaniałymi ludźmi stałam się inną osobą, bardziej pewniejszą siebie. Biorąc udział w tym programie dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy o PCK jego działaniach. Nauczyłam się pracy w grupie, kierowaniem różnymi akcjami, organizowaniem ich” – mówi Małgorzata Drozdek, jedna z uczestniczek z Radzynia Podlaskiego.

„Od pierwszego dnia, kiedy poznałam jak ma wyglądać projekt zauważyłam, że to co robię ma naprawdę sens. Warsztaty pokazały mi zupełnie inną drogę, widzę, że dzięki zajęciom mogę i potrafię zrobić więcej dla innych. Instruktorzy pokazali mi że moja przyszłość już teraz zależy ode mnie” – dzieli się swoim doświadczeniem Gosia Sobuś z Tomaszowa Lubelskiego.

 

Jak się zgłosić?

Wejdź na stronę www i uzupełnij formularz zgłoszeniowy:

www.pck.lublin.pl/zostan-wolontariuszem