ZS nr 1: Bieszczady jesienią

W dniach 16 – 18 października uczniowie hrubieszowskiego Zespołu Szkół nr 1 uczestniczyli w wycieczce dydaktyczno – krajoznawczej w Bieszczady.

Reklamy

 

16 października o godzinie 6:00, dużym i wygodnym autokarem firmy Transway wyjechaliśmy trasą Hrubieszów – Tomaszów Lubelski – Przemyśl. W Przemyślu zwiedziliśmy zabytki starego miasta oraz Twierdzę Przemyśl – potężny zespół obiektów obronnych, jedną z największych fortyfikacji stałych istniejących w Europie. Następnie udaliśmy się do miejscowości Smerek, gdzie zakwaterowaliśmy się w „Ośrodku Wypoczynkowym Smerek”. Zaskoczyły nas wspaniałe widoki, przyjemny klimat i dobra lokalizacja.

Następnego dnia udaliśmy się do miejscowości Muczne. Tu odwiedziliśmy Zagrodę Pokazową Żubrów, Centrum Promocji Leśnictwa oraz nowy drewniany Kościół Rzymskokatolicki. Potem czekała nas piesza wędrówka trasą w Tarnawie Niżnej, którą zakończyliśmy na punkcie widokowym, gdzie kręcono zdjęcia do serialu Wataha.

Reklamy

Ten kilkugodzinny wysiłek opłacił się – widoki były niesamowite! Pogoda dopisała, było bardzo słonecznie. Przewodnik prowadził nas po szlakach górskich i opowiadał o okolicy i historii Bieszczad. Ostatniego dnia pojechaliśmy do Polańczyka, tutaj wiedziliśmy zaporę wodną w Solinie, która jest największą budowlą hydrotechniczną w Polsce (jej długość to 664 m, a wysokość 82 m). Poznaliśmy też zasady pracy znajdującej się tam elektrowni turbinowej.

Następnie odbyliśmy rejs statkiem po Zalewie Solińskim. Na koniec znalazł się czas na zdjęcia i zakup pamiątek. Organizatorem wycieczki był Józef Dyniec, a opiekunami  Jacek Naja i Krzysztof Kozłowski.

 

Info i foto: Jacek Naja, fot. ZS nr 2