3 grudnia 2023

ZS nr 1: Buduj z pasją

30 stycznia 2020 r. w Zespole Szkół Budowlanych w Lublinie odbyły się eliminacje wojewódzkie w IX edycji olimpiady budowlanej „Buduj z pasją”.

Reklamy

 

Hrubieszowski Zespół Szkół nr 1 reprezentowali uczniowie: Szymon Góral i Jakub Ostasz. Startowali w kwalifikacji BD04 – wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych. Obaj uczniowie kształcą się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

IX edycja olimpiady została zorganizowana przez Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej z siedzibą w Wieluniu, którego głównym celem jest promowanie edukacji zawodowej poprzez organizację kolejnych edycji zmagań adeptów branży budowlanych w ramach olimpiady. W olimpiadzie mogą brać udział uczniowie Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia, kształcący się w zawodach budowlanych.

Reklamy

Formuła olimpiady na szczeblu regionalnym obejmowała: część teoretyczną– test – praca indywidualna i część praktyczną– zadanie problemowe, opisowo-obliczeniowe – praca w zespole dwuosobowym

Wyniki olimpiady ogłoszone zostaną w lutym. Do etapu centralnego awansują dwie najlepsze drużyny z etapów wojewódzkich. Trzymamy kciuki za reprezentantów naszej szkoły!

Uczniów do etapu wojewódzkiego Olimpiady przygotowywał Jacek Naja.

 

Tekst i foto: Jacek Naja