ZS nr 1: Dobra alternatywa

W ramach finału autorskiego programu „Stop agresji i przemocy”, 6 czerwca 21 młodych ludzi z hrubieszowskiego Zespołu Szkół nr 1 wyjechało na wycieczkę do Janowa Lubelskiego.

Reklamy


W ramach finału autorskiego programu „Stop agresji i przemocy”, 6 czerwca 21 młodych ludzi z klas Ia i IIa wyjechało na wycieczkę do Janowa Lubelskiego.

W większości  byli to  uczestnicy, którzy wcześniej uzyskali wiedzę teoretyczną dotyczącą wyżej wymienionej tematyki. Zajęcia o charakterze aktywno – ekstremalnym, które odbywały się  pod okiem wykwalifikowanej kadry przyniosły wiele wrażeń i radości. Na początek młodzież zmierzyła się w rozgrywkach drużynowych w paintball.                                      

Reklamy

Każdy z uczestników mógł sprawdzić swoją celność, spryt oraz umiejętność pracy w grupie. Następnie, wzbudzająca najwięcej emocji i adrenaliny jazda samochodem terenowym – po leśnych bezdrożach ze zwiedzaniem tam i żeremi bobrowych. Potem kąpiel w jeziorze i chwila wytchnienia przy ognisku, by zdobyć siły na kolejne atrakcje. A tu niespodzianka, bo nieoczekiwanie spadł ulewny deszcz. Naszej młodzieży nic nie jest straszne więc odważnie podjęli wyzwanie dalszej zabawy.  Gra o tajemniczej nazwie „zagadki kryminalne” okazała się rozwiązywaniem zadań logicznych, pozwalającą na wykazanie się pomysłowością, wiedzą ogólną, orientacją w terenie i umiejętnością współdziałania w grupie.                                       

Zmęczeni, przemoczeni, ale szczęśliwi uczestnicy udali się w drogę powrotną do domu, zgodnie, pomimo niedogodności pogodowych, uznając wyjazd za udany.

Celem tego wyjazdu było pokazanie aktywności fizycznej jako alternatywnego sposobu spędzania czasu wolnego oraz metody na rozładowanie emocji, stresu i napięć.  

 

 

Monika Jabłońska – Oddział ŚHP 3-12 w Hrubieszowie